News
Wiemy kiedy pojawi się dokument o legendarnym występie Fatboy Slima

Wiemy kiedy pojawi się dokument o legendarnym występie Fatboy Slima

Fatboy Slim w telewizji! Powstanie film dokumentalny o jednym z najbardziej ikonicznych koncertów brytyjskiego twórcy.

Fatboy Slim w filmie dokumentalnym

Mówi się, że muzyka jednoczy ludzi. Zazwyczaj jest to metafora, są jednak momenty, w których powiedzenie to nabiera niezwykle realnego znaczenia. Dokładnie tak było w Brighton w 2002 roku. Wtedy to miało miejsce Big Beach Boutique II, do dzisiaj wspominane jako jedno z największych wydarzeń w Wielkiej Brytanii.

Przeczytaj też: Poznaj liquid DnB – muzykę nie tylko do windy

Za organizacją imprezy stał Fatboy Slim. Warto podkreślić, że na Big Beach wstęp był wolny, więc nie było pewności ile osób przyjdzie. Początkowo zakładano, że na evencie pojawi się w okolicach 40 tys. osób. Przeszło ćwierć miliona uczestników przerosło jednak oczekiwania każdego. Wspominając imprezę Fatboy Slim mówił:

Myślę, że byłem zbyt zestresowany tego dnia, jeśli chodzi o bezpieczeństwo tłumu, aby naprawdę wziąć to wszystko i w pełni cieszyć się tym doświadczeniem. Teraz czuję, że mogę spojrzeć wstecz na nagranie, przypomnieć sobie melodie, ten zachód słońca, moje rodzinne wybrzeże wyglądające jak karnawał w Brazylii, tak wielu pięknych ludzi bawi się najlepiej w swoim życiu, nigdy nie widziałem tak radosnego szaleństwa, tak dobrodusznego porzucenia… Mądry człowiek opisał mnie kiedyś jako „pasterz chwil”.

Jeżeli ktoś nie miał okazji uczestniczyć na imprezie, a zgaduję, że znajdzie się tu kilka takich osób (ze mną włącznie), to dane nam będzie poczuć namiastkę całej imprezy. Powstanie bowiem dedykowany film dokumentalny opisujący całe wydarzenie. Jak mówi Fatboy:

To było wspaniałe z perspektywy czasu, aby powrócić do tego wydarzenia w historii mojego i mojego rodzinnego miasta. Wady i zalety, historia jest opowiedziana w całości….. Watch, sleep, rave, repeat

Niestety obejrzenie premierowo dokumentu może wiązać się ze sporymi problemami. Film bowiem transmitowany ma być tylko na kanałach brytyjskich Sky Documentaries oraz NOW. Premiera Fatboy Slim: Right Here Right Now zaplanowana została na 4 lutego o godzinie 22:00.

Fatboy Slim – Right Here, Right Now
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →