News

Paul van Dyk wydał nowy numer i zapowiada trasę! Co wiemy o Venture X?

Jeden z najnowszych projektów Paula van Dyka może zrewolucjonizować rynek muzyki elektronicznej. Venture X to inicjatywa Niemca w postaci specjalnej serii eventów, podczas których legendarny DJ połączy ze sobą takie gatunki jak trance, progressive house czy techno w jedną spójną całość. Co wiemy na temat najbliższych podróży 51-latka i jak prezentuje się jego najnowszy numer? Sprawdźcie sami!

Venture X to coś więcej niż event

Venture X oryginalnie rozpoczęło swój żywot przed zeszłorocznymi świętami. Dnia 22 grudnia Paul van Dyk zaprezentował swój koncept na trance’owe koncerty w zupełnie nowym stylu. Przygotowany przez niego projekt w skupiać wokół siebie takie gatunki jak progressive house, techno czy trance. Nic specjalnego? To jeszcze nie wszystko! 51-latek w pewnym stopniu będzie improwizował przed publicznością. Jak sam Niemiec przyznał, nie będzie to set w stricte w jego stylu i w 130 BPM-ach, ale zupełnie nowe doświadczenie!

Zdaniem van Dyka, kluczem do stworzenia wręcz idealnego wspomnianego związanego z EDM-owym eventem jest sztuka improwizacji i pokazywanie swoich umiejętności w czasie rzeczywistym. Jest to zupełnie przeciwieństwo nagrywanych przed festiwali setów. Paul podczas dziewięciu występów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie będzie podążał za swoim muzycznym flow. Czy Niemiec zaprezentuje Venture X tylko w Ameryce? Nic bardziej mylnego! Projekt zawędruje również w inne zakątki świata, a w tym oczywiście do Europy! Teraz wystarczy tylko czekać na odpowiednie ogłoszenia! Na ten moment wiemy, że odwiedzi on takie miasta jak Toronto, Nowy Jork, San Francisco, Montreal czy Austin.

Przeczytaj również: Znamy pełen line-up festiwalu Tomorrowland 2023

Wraz z przedstawieniem Venture X Paul van Dyk postanowił z tej okazji przygotować „hymn” tychże eventów! Jest to produkcja stworzona razem z duetem Weekend Heroes, a także niemieckim wokalistą – Christianem Schottstaedtem. Projekt ten to dość niespotykany element w dyskografii legendarnego DJ’a. Posiada on w sobie sample znane z trance’owych, progressive house’owych i techno produkcji. Czy to jest właśnie ta fuzja, o której wspominał 51-latek?

Wiemy jedno, Venture X w postaci utworu prezentuje się tajemniczo, lecz bardzo przyzwoicie. Nie jest to numer, który po „ślepym” odsłuchaniu podpisałbym jako produkcję Paula van Dyka, lecz mamy tutaj do czynienia z naprawdę wysokim poziomem produkcyjnym. Osobiście jestem bardzo podekscytowany całym tym przedsięwzięciem, bo może się to wiązać nie tylko z jednym trackiem! Czy Niemiec zajmie się stworzeniem znacznie większej ilości nowych kompozycji! Czy czeka nas nowa era w karierze legendy trance’u? Miejmy taką nadzieję!

Tak prezentuje się „hymn” eventów z serii Venture X! od Paula van Dyka!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →