News

MORTEN rozpoczyna rok solowym reworkiem hitu z lat 2000 – posłuchaj

Ostatnie lata dla MORTENA były przełomowe, mimo, że na scenie EDM-owej funkcjonuje już od dawna. Rozwój wytwórni Future Rave, festiwalowy sezon i kolejne kooperacje sprawiły, że o Duńczyku nadal jest głośno. Właśnie teraz producent zaprezentował swój pierwszy numer w 2023 roku. Czy jego solowy The Drill zostanie odpowiednio zapamiętany na scenie? Jak prezentuje się hołd dla produkcji sprzed prawie 20 lat? Sprawdźmy to!

MORTEN po raz pierwszy w 2023 roku

Na pierwsze wydanie duńskiego producenta nie musieliśmy czekać zbyt długo. Jak widać, pomimo ważnych ruchów w tamtym roku MORTEN nie zwolnił tempa i już teraz uraczył nas swoją pierwszą produkcją w 2023 roku. Warto jednak wspomnieć, że Duńczyk nad tym trackiem pracował już kilka miesięcy wcześniej. Debiut The Drill miał miejsce podczas jego seta na Electric Love Festival w Austrii.

Jakiś czas później numer supportował również David Guetta. To zaprowadziło niektórych fanów Future Rave na błędny trop, jakoby miała być to ich kolejna kooperacja. Tak się jednak nie stało, a The Drill był prezentowany przez inne duże gwiazdy ze świata EDM-u. Wydaje mi się, że ten projekt MORTENA mógł być przez pewien moment jego najbardziej pożądaną produkcją. Czy właśnie dlatego czekaliśmy na tą premierę pół roku?

Przeczytaj również: The Chainsmokers z premierą w… Musical Freedom

Na samym początku jeszcze przed opisaniem najnowszego projektu duńskiego producenta pragnę wspomnieć, że jest rework klubowego hitu o tym samym tytule. Został stworzony przez izraelsko-brytyjskiego producenta – Matta Schwartza. Oryginalny track ukazał się we wrześniu 2005 roku. Czy po tych prawie 20 latach MORTEN odpowiednio uwiecznił The Drill w zupełnie nowej krasie?

Jeśli byliście przygotowani na ambitne, a przede wszystkim świeże brzmienie to The Drill od MORTENA niestety nie zaspokoi Waszych potrzeb. Future rave’owa wersja hitu z 2005 roku jest nijaka, pusta, a przede wszystkim mało w niej energii. Oczywiście duch oryginału nadal jest tutaj obecny, ale mowa tutaj o po prostu mdłym tracku. Gdyby nie fakt, że jest to rework znanej piosenki z lat 2000 to prawdopodobnie nikt tak bardzo by się na nim nie skupił. Miejmy nadzieję, że przyszłe wydania Duńczyka będą na znacznie wyższym poziomie.

Posłuchaj najnowszej produkcji MORTENA czyli reworku The Drill!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →