News
The Chainsmokers z premierą w... Musical Freedom

The Chainsmokers z premierą w… Musical Freedom

Duet The Chainsmokers melduje się z premierką w Musical Freedom - wytwórni Tiesto. Jak poszło twórcom hitowego Don't Let Me Down?

The Chainsmokers klubowo?

The Chainsmokers? A tak, kiedyś byli popularni. Czy duet tworzony przez Andrew Taggarta i Alexa Palla strzelił sobie w kolano? Żeby definitywnie odpowiedzieć na to pytanie warto jeszcze chwilę poczekać. Nie tak dawno twórcy powrócili z lekkiej przerwy od aktywnego uczestniczenia w społeczności elektronicznej.

Ta miała być spowodowana koncentracją na przyszłym albumie. Twórcy mówili wtedy: Chcemy po prostu wyjechać i tworzyć rzeczy i nie musieć się martwić o terminy, czy to piosenka popowa czy taneczna […] Chcemy po prostu zrobić coś bez zasad, bez presji, bez z góry przyjętych wyobrażeń, a jeśli zajmie nam to rok, w porządku.

I o ile nie można krytykować takiego postanowienia, to trzeba przyznać, że odbiło się ono na karierach muzyków. Opublikowany już album So Far So Good nie osiągnął bowiem zawrotnych liczb, na jakie było stać zespół przed przerwą.

Przeczytaj też: Pierwszy numer Tiesto w 2023 roku to… trance? Według Beatportu, tak

Dlatego też fanów zespołu może ucieszyć ich najnowsza premiera w Musical Freedom. Wytwórnia Tiesto bowiem z pewnością będzie niezłą trampoliną zasięgową dla The Chainsmokers. Jeżeli ktoś jednak spodziewał się od duo kolejnej radiowej produkcji to może się lekko zdziwić.

Najnowszy utwór Make Me Feel jest bowiem całkiem solidną bass house’ową produkcją. Oczywiście, jest to dalej ta bardziej mainstreamowa strona tego gatunku, ale miło usłyszeć Andrew i Alexa znowu w wydaniu klubowym.

Czy kawałek pobije wszelkie rekordy popularności? Zapewne nie, może być to jednak pierwszy solidny krok w celu odbudowy dawnych zasięgów zespołu. Całość znajdziecie już teraz na platformie YouTube. By nie przegapić innych newsów ze świata muzyki elektroniczne koniecznie zaobserwujcie nas na Facebooku.

The Chainsmokers x Cheyenne Giles – Make Me Feel
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →