News

Martin Garrix – już nie tylko DJ i producent, a również inwestor

Młody Holender skupia się na inwestowaniu w przeróżne firmy. Sprawdźmy na co i na kogo przeznaczył tym razem swoje pieniądze. 


Martin Garrix ma głowę do interesów?

25-latek zdecydowanie wie w co inwestować. Zaczęło się od szwedzkiej firmy Exeger, która zajmuje się produkcją ogniw słonecznych. Nie było w tym nic dziwnego, gdyż owe ogniwa znajdują się na słuchawkach. Specjalny materiał, z którego są zrobione pozwoli na to, aby energia słoneczna je ładowała kiedy tylko zechcesz.
Projekt ten nazywa się Powerfoyle i pozwala na przemianę naturalnego, jak i sztucznego światła w czystą i nieskończoną energię. Są to pierwsze takie słuchawki na świecie, a firma planuje poszerzyć swoją ofertę o głośniki o takim samym działaniu. Do tego celu połączyli oni razem siły z Mayht, o której za chwile.

Wszystkie firmy, w które zainwestował Garrix czyli Exeger, Forward.One i Mayht są ze sobą połączone. Celem spółek jest stworzenie samowystarczalnych komponentów typu właśnie słuchawki czy głośniki. Wszystkie przedsiębiorstwa zajmują się produkcją części do wspólnego projektu.
Najnowsza inwestycja Martina – Mayht to holenderski producent głośników, o którego osiągnięciach możemy poczytać na ich oficjalnej stronie, gdzie pojawia się też wzmianka o kolaboracji z wcześniej wspomnianymi firmami. Mayht stworzył tzw. technologię Heartmotion, dzięki której głośniki działają w swój niekonwencjonalny sposób.

Martin Garrix – DJ, inwestor i filantrop

Rok 2021 był dla Martijna sporym sukcesem. Jak widać nie tylko muzycznym, jak i inwestycyjnym. Wróćmy na chwilę do produkcyjnej kariery DJ-a.
W tym roku wydał on razem z Maejorem płytę pod aliasem AREA21, stworzył piosenkę na potrzeby EURO 2020 z legendarnym Bono oraz Edgem z zespołu U2 oraz zagrał wspólny set z Kygo w Miami.
Oprócz tego wystąpił na wielu znanych festiwalach typu EDC Las Vegas, UNTOLD Festival w Rumunii czy na Spring Awakening w Chicago. Oby rok 2022 był równie obfity w sukcesu dla Martina jak poprzedni.

Martin Garrix @ Fun Radio Ibiza Experience 2021, obejrzyj LIVE SET

Sprawdź także:

Zdjęcie: JBL / AV2D

Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →