Artykuł
Mysteryland, Electric Love, Parookaville 2022 - obejrzyj aftermovie europejskich festiwali

Mysteryland, Electric Love, Parookaville 2022 – obejrzyj aftermovie europejskich festiwali

Sezon festiwalowy już dawno za nami, więc warto przypomnieć sobie, jak było na największych festiwalach EDM w Europie. Obejrzyj aftermovie z wybranych wydarzeń, które miały miejsce latem 2022 roku!

Owocny sezon festiwalowy w 2022 roku

Minione lato było pierwszym sezonem, w którym wszystkie europejskie festiwale mogły powrócić do swoich wielkoformatowych formuł sprzed pandemii. Rok 2022 był też weryfikacją, które marki przetrwały najprawdopodobniej najgorszy okres w festiwalowej historii.

Ciężko doszukiwać się przedsięwzięć, które nie wyprzedały 100% swoich biletów – niemieckie Parookaville, austrijackie Electric Love, holenderski Mysteryland czy trzykrotnie belgijski Tomorrowland. Na wszystkie z wymienionych wydarzeń bilety rozeszły się jeszcze przed ich startem.

Przeczytaj również: Wytwórnia Dirtybird nie należy już do Claude’a VonStroke’a. Kto jest nowym właścicielem?

Nie jest łatwym zadaniem odwiedzenie każdego z nich jednego lata, więc większości z nas, w tym mi, pozostaje oglądanie festiwalowych aftermovie i ubolewanie nad swoim losem przez kolejny rok z powodu nieobecności w Wezee, Boom czy Plainfeld. I tutaj pojawia się zasadnicze pytanie, który z europejskich festwali EDM najlepiej prezentuje się na aftermovie z tegorocznej edycji?

Tomorrowland 2022 – aftermovie

Parookaville 2022

Odbywający się od 2015 roku festiwal na terenie lotniska w Weeze wydaje się być największym konkurentem belgijskiego Tomorrowland pod każdym względem – liczby odwiedzających, rozmachu, instalacji scenicznych i line-upu. Według niektórych źródeł Parookaville 2022 przez 3 dni gościło 225 000 festiwalowiczów z całego świata, czyniąc go jednym z najpopularniejszych festiwali EDM w Europie.

Na głównej scenie festiwalu wystąpiły prawie wszystkie mainstreamowe gwiazdy, jakie by tylko przyszły wam do głowy – Tiesto, Dimitri Vegas & Like Mike, Afrojack, Nicky Romero, Laidback Luke, czy Yellow Claw B2B Brennan Heart. A to tylko timetable pierwszego dnia Parookaville 2022. Na tegorocznej edycji wystąpiło ponad 300 DJ-ów na aż dwunastu scenach, co jest również drugim wynikiem w Europie.

Niemiecki event jest też (chyba) jedynym europejskich festiwalem, na terenie którego ląduje pizzeria Steve’a Aokiego Pizzaoki.

Parookavile 2023 odbędzie się w dniach 21-23 lipca 2023, a bilety są już dostępne do kupienia na oficjalnej stronie festiwalu.

Obejrzyj aftermovie z Parookaville 2022

Mysteryland 2022

Mysteryland jest najstarszym elektronicznym festiwalem w Holandii i najprawdopodobniej całej Europie. Jego początki sięgają 1993 roku, więc nachodzącą edycją będzie świętował swoje 30-lecie.

Pomimo bycia wiodącym festiwalem EDM w swoim kraju, Mysteryland dopiero w 2015 roku przestał być wydarzeniem 1-dniowym i zaczął trwać przed 3 dni. Zawsze organizowany jest w tym samym terminie, w ostatni weekend sierpnia.

Za jego stworzenie odpowiada agencja ID&T, która na rynku europejskim nie ma sobie równych. Do portfolio jej marek należą: Defqon.1, Awakenings Festival, Dominator, Thunderdome, Sensationn, Drumcode Festival czy Supremacy.

Mysteryland wyróżnia się od innych dużych, mainstreamowych wydarzeń ogromnym naciskiem na brzmienia hard – to tam Defqon.1 daje największy pokaz swojej scenicznej kreatywności, a scena Thunderdome jest przystankiem obowiązkowym.

Głównymi gwiazdami na Mysteryland 2022 byli Armin van Buuren, Carl Cox, Aly & Fila, DJ Snake i Paul Kalkbrenner, a razem z nimi ponad 300 innych artystów. Festiwal gromadzi co roku ponad 100 000 osób, a jego kolejna edycja odbędzie się w dniach 25-27 sierpnia 2023 roku.

Mysteryland stawia na krótkie, ale pełne akcji aftermovie. Tak było pod koniec sierpnia tego roku w Haarlemmermeer.

Mysteryland 2022 – obejrzyj aftermovie

Electric Love 2022

Jedyny festiwal poza granicami naszego kraju, z którym nawiązaliśmy podczas tego sezonu współpracę i mogliśmy zorganizować dla was konkurs na darmowe bilety. Kto wie, może w przyszłym roku również się uda!

Electric Love Festival, podobnie jak Mysteryland, będzie świętował w przyszłym roku jubileusz. Minie bowiem 10 lat od jego pierwszej edycji. Jest określany mianem topowego festiwalu EDM w Austrii, ponieważ jest praktycznie jedynym masowym wydarzeniem takiego typu w całym kraju.

Przeczytaj również: Trasa koncertowa HOLO Erica Prydza w 2023? Jest na to szansa!

Drugą największą sceną na festiwalu jest ta poświęcona hardom. Za jej produkcję oraz program odpowiada marka Defqon.1.

Na Electric Love 2022 wystąpili w tym roku m.in. Alan Walker, Armin van Buuren, Charlotte De Witte, Dimitri Vegas & Like Mike, FISHER, KSHMR, Kygo, Steve Aoki, Timmy Trumper oraz Morten.

Austrijacki festiwal jest jednym z najpopularniejszych festiwali EDM, a swoje bilety na tegoroczną edycję wyprzedał dużo szybciej niż niemieckie Parookaville.

Aftermovie z Electric Love 2022 pojawiło się w internecie dopiero kilka dni temu, więc wielu z was mogło go jeszcze nie widzieć!

Electric Love Festival 2022 – obejrzyj aftermovie

Który z festiwali waszym zdaniem przygotował w tym roku najlepsze aftermovie? Dajcie znać w komentarzach na Facebooku!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →