News

Wytwórnia Dirtybird nie należy już do Claude’a VonStroke’a. Kto jest nowym właścicielem?

Pewnie każdy z Was powinien kojarzyć postać amerykańskiego DJ-a, jakim jest Claude VonStroke. To właśnie on założył label Dirtybird Records, które na scenie EDM-owej funkcjonuje od 2005 roku. Teraz przyszedł jednak czas na zmiany. Wytwórnia jakiś czas temu zmieniła właściciela. Co wiemy na jego temat i jakie zmiany przygotował? Przekonajmy się!

Dirtybird Records forever

Dirtybird Records to powstała w 2005 roku wytwórnia muzyki elektronicznej. Założona została przez amerykańskiego DJ-a Claude’a VonStroke’a, który znany jest z bliskiej współpracy z innym producentem, a mianowicie Green Velvet. W skład labelu wchodzili m.in. duet Black V Neck, FISHER, Riva Starr czy Will Clarke. Nie można zapomnieć również o polskim projekcie Catz 'n Dogz, który za jego pośrednictwem wydał dwa albumy – Stars of Zoo oraz Escape From the Zoo.

W ostatnim czasie na Dirtybird pojawiali się również Maxim Lany, Shiba San czy Steve Darko. To właśnie dzięki tej wytwórni jest nam dane teraz słuchać takich utworów jak OKAY, Crowd Control i Ya Kidding. Wszystko to możemy zawdzięczać prawdziwej legendzie, jaką jest Claude VonStroke. W 2016 roku został najlepszym amerykańskim DJ-em według firmy Pioneer, a rok później otrzymał nominację w dwóch kategoriach do nagrody EMA.

Przeczytaj również: Poznaliśmy ulubionego tanecznego artystę 2022 roku w USA

Czasy się jednak zmieniają. Dirtybird Records zostało wykupione przez amerykańskiego przedsiębiorcę Ghaziego Shamiego. Jest to założyciel wytwórni EMPIRE, w której wydawali m.in. Busta Rhymes, Shaggy czy zmarły już niestety XXXTentacion. Label był ośmiokrotnie nominowany do nagrody Grammy, w tym sześciokrotnie w 2017 roku. W rezultacie wytwórnia otrzymała do tej pory jedną statuetkę w kategorii Najlepszy album reggae za Strictly Roots zespołu Morgan Heritage.

Czy wytwórnia związana z muzyką rap poradzi sobie z utrzymaniem Dirtybird Records będącej częścią house’owej kultury? To bardzo niecodzienne rozwiązanie ze strony Shamiego, ale jak sam przedsiębiorca przyznaje – posiadanie house’owego działu w EMPIRE po prostu ma sens w dzisiejszym świecie. Co sądzicie na temat tego wszystkiego? Czy to dobry ruch ze strony amerykańskiego wydawcy? Jak poradzi sobie Claude VonStroke pod skrzydłami nowego nabywcy? Przekonamy się już niebawem!

W Dirtybird Records wydawał nawet duet Catz 'n Dogz!

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →