News
RÜFÜS DU SOL i Beatport na żywo z Syndey Harbour Bridge - obejrzyj

RÜFÜS DU SOL i Beatport na żywo z Syndey Harbour Bridge – obejrzyj

Australijska grupa po raz trzeci połączyła siły z Beatport Live, aby dostarczyć kolejny najwyższej jakości house'owy set. Obejrzyj 2-godzinne nagranie z prywatnego rejsu po zatoce Port Jackson.

RÜFÜS DU SOL w formule live czy DJ set?

W skład australijskiej grupy RÜFÜS DU SOL wchodzi trzech muzyków – Tyrone Lindqvist, Jon George oraz James Hunt. Na alternatywnej house’owej scenie są aktywni już od ponad dekady, swoje 10-lecie świętowali w 2020 roku. Mają na koncie cztery studyjne albumy – Atlas (2014), Bloom (2016), SOLACE (2018) oraz Surrender (2021).

W dorobku RÜFÜS DU SOL znajduje się nagroda Grammy za Najlepszy taneczny utwór, Alive, przyznana w 2022 roku. Na nadchodzącej gali Australijczycy mają szansę zwyciężyć w tej samej kategorii dzięki On My Knees oraz odebrać statuetkę za Najlepszy taneczny album, Surrender.

Sprawdź także: W Warszawie odbędzie się wyjątkowa wystawa ze zdjęciami z Burning Mana

Cały dobiegający końca rok muzycy spędzili na koncertowaniu. Na wiosnę grali w Ameryce i Kanadzie, a lato spędzili na Starym Kontynencie, gdzie występowali zarówno w formule live, jak i DJ set. Drugim koncertem w Europie był polski FEST Festival, a za konsolą można było spotkać formację tylko na Ibizie, w Hiszpanii, Szwecji, Turcji oraz Grecji.

Zdecydowanie – jak na razie – większą popularnością cieszą się ich show na żywo, które wypełniają stadiony, a sety są nadal rzadkością. Różnica w obu formułach jest taka, że RÜFÜS DU SOL stają za deckami w niepełnym składzie. Nieobecny jest wtedy Tyrone Lidnqvist, główny i jedyny wokalista grupy, co wydaje się jak najbardziej sensowne. W DJ setach słyszymy zawsze troszkę inną, bardziej house’ową, odmianę projektu.

RÜFÜS DU SOL na żywo z Joshua Tree

RÜFÜS DU SOL po raz kolejny dla Beatport Live

Do tej pory w serwisach streamingowych mogliśmy znaleźć jedynie dwa DJ sety RÜFÜS DU SOL. Pierwszy w ramach globalnej serii ReConnect, drugi nagrany w klubie Space Miami. Oba znalazły się w internecie dzięki Beatport Live.

Pod koniec listopada 2022 roku RÜFÜS DU SOL i Beatport połączyli siły po raz trzeci. Jon oraz James zagrali 2-godzinnego seta podczas prywatnego rejsu pod mostem Sydney Harbour w zatoce Port Jackson w Australii. Podobnie jak w przypadku poprzednich DJ setów, RÜFÜS DU SOL po raz kolejny wykazali się najwyższej jakości selekcją house’owych brzmień, blendując ze sobą remiksy swoich największych hitów z trackami od Space Motion, Yotto, Cassiana czy Luke’a Alessi. Posłuchaj!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →