News
Drake, 21 Savage i Daft Punk? “One More Time” w niecodziennej odsłonie

Drake, 21 Savage i Daft Punk? “One More Time” w niecodziennej odsłonie

Najnowszy album Drake'a i 21 Savage'a doczekał się premiery. Jeden z utworów może w szczególny sposób zainteresować słuchaczy muzyki elektronicznej.

Drake z francuską inspiracją?

Drake oraz 21 Savage wydali wspólny album. Ten, zatytułowany Her Loss, oficjalnie pojawił się w sieci 4 listopada. Bez wątpienia może być to jeden z najgłośniejszych albumów tego roku.

W końcu obydwóch z jego autorów możemy zaliczyć do ścisłej rapowej topki. Zarówno Drake, jak i 21 Savage mają na swoim koncie wiele milionowych utworów. Dlatego też o Her Loss mówi się w Internecie sporo. Rozgłosu jednak może krążkowi dostarczyć jeszcze jedna sprawa.

Album liczy 16 pozycji. Jedna z nich może wydawać się nad wyraz interesująca, szczególnie dla fanów muzyki elektronicznej. Utwór bowiem zawiera doskonale nam znane brzmienie. Mowa tutaj o numerze Circo Loco.

Przeczytaj też: Plejada gwiazd EDM stworzyła remake imprezowego klasyka, Pump It Up

Nie trzeba się w niego mocno wsłuchiwać, by usłyszeć brzmienie Daft Punk. Oczywiście duet zakończył swoją działalność, dlatego też mówimy tutaj o samplu. Raperom bowiem za podkład służy beat, w którym główną melodię tworzy sampel ze słynnego One More Time.

Wiele osób może uznać wykorzystanie tego utworu w taki sposób za lekką profanację. Trzeba jednak przyznać, że sam beat brzmi całkiem przyjemnie. Osobiście mam problem z czymś innym. Raperzy bowiem prócz brzmienia One More Time inspirowali się również jego tekstem.

W ten sposób w Circo Loco możemy usłyszeć frazesy z oryginalnego kawałka, które… delikatnie mówiąc, odstają. Oczywiście mówimy tutaj o innym gatunku i zapewne koncept na utwór również jest inny. Jednakże, subiektywnie, raperzy w tym utworze powinni pozostać tylko przy inspiracji brzmieniem kawałka.

Najnowszego utworu posłuchacie już teraz za pośrednictwem platformy YouTube. Co myślicie o takim połączeniu? Nie zapomnijcie też zajrzeć na naszego Facebooka, gdzie codziennie znajdziecie najlepsze newsy ze świata muzyki elektronicznej.

Drake, 21 Savage – Circo Loco
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →