News
Diplo sprzedał prawa do utworów największych hitów Mad Decent

Diplo sprzedał prawa do utworów największych hitów Mad Decent

Diplo właśnie sprzedał prawa do katalogu największych hitów Mad Decent. Kto przejął utwory wytwórni amerykańskiego producenta?

Diplo z giganyczną transakcją

Obecnie bardzo głośnym tematem jest sprzedaż praw do utworów wielkich artystów. Cały temat zdecydowanie nakręcił rynek NFT. Na taki krok w ostatnim czasie zdecydowało się sporo światowych muzyków.

Wśród nich wymienić można chociażby Dr. Dre, Bruce Springsteena, Tinę Turner oraz The Estate Of Michael Jackson. Temat nie jest obcy również na scenie muzyki elektronicznej, sprzedaży tego rodzaju niedawno dokonali chociażby Swedish House Mafia czy Calvin Harris.

Już teraz do tego grona dołącza Diplo. Okazuje się bowiem, że twórca sprzedał prawa do wydawania katalogu Mad Decent obejmującego chociażby takie hity jak Lean On, Harlem Shake, Cold Water czy albumy Jack U i Dillona Francisa.

Przeczytaj też: Nagrody Future House Music rozdane! Kto wygrał?

Nabywcą została amerykańska firma ICONOCLAST, która zajmuje się brandingiem oraz technologią, w tym blockchain. Tak transakcję skomentował Olivier Chasten – założyciel i dyrektor generalny ICONOCLAST:

Nasze przejęcie katalogu Mad Decent Publishing ilustruje nasze zaangażowanie w zachowanie i rozwój kulturowo znaczącej sztuki z każdej epoki, w tym z artystami, którzy kształtują współczesną muzykę

Kwota samego zakupu nie jest znana, jednak według Music Business Worldwide w ciągu ostatniego roku firma dokonała przejęcia katalogów muzycznych o łącznej wartości 300 milionów dolarów. Łatwo zatem się domyśleć, że Diplo na samej współpracy biedny nie wyszedł. By nie przegapić innych newsów ze świata muzyki elektronicznej koniecznie zaobserwujcie nas na naszym Facebooku.

Major Lazer – Cold Water (feat. Justin Bieber & MØ)
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →