News
David Guetta podbije latynoskie listy przebojów? Z “Vibra” ma na to szansę

David Guetta podbije latynoskie listy przebojów? Z „Vibra” ma na to szansę

¡Ay, caramba! David Guetta poleciał ze swoją muzyką w mało oczywisty kierunek. Jak brzmi najnowszy utwór Vibra?

David Guetta w stylu latino?

Uwzględniając położenie geograficzne, muzyka elektroniczna delikatnie różni się od siebie. Obecnie są to dość subtelne różnice, które tylko czasami występują. Nie zawsze tak jednak było. Kiedyś, gdy elektroniczna forma muzyki dopiero raczkowała, podział ten był znacznie bardziej widoczny.

Bliższa styczność muzyki z regionem, w którym została stworzona, otworzyła drogę wielu muzycznym podgatunkom. Teraz, kiedy za pomocą internetu możemy bez problemu przesyłać informacje do każdego regionu na świecie, różnice te zaczęły się zacierać.

Jestem przekonany jednak, że gdyby kontynenty były oddzielone od siebie niewidzialną barierą, muzyka w dalszym ciągu bardzo by się od siebie różniła. Zresztą mogliśmy to obserwować dawniej, kiedy podróżowanie trwało znacznie dłużej niż obecnie, muzyka miała znacznie mocniej zaakcentowane kulturowe wpływy.

Przeczytaj też: Tomorrowland otworzył szkołę non-profit dla 1500 osób

Mimo to nawet teraz są brzmienia, które momentalnie przywodzą nam na myśl dane kultury. W najnowszym utworze Vibra David Guetta postanowił zamieścić wyraźne odwołania do muzyki krajów latynoskich.

O ile nie jest to nic nowego w EDM-ie, tak nie można nazwać ostatniego kawałka sztandarowym brzmieniem Guetty. Produkcja jest mało skomplikowana muzycznie – zdecydowanie mocno uderza ona w mainstream. Całość raczej bez problemów znajdzie swoje miejsce na radiowych listach przebojów.

Dlaczego Vibra, która ma mocno wakacyjny klimat, została wypuszczona w grudniu? Nie wiem. Wiem natomiast, że na naszym Facebooku codziennie znajdziecie najlepsze newsy ze świata muzyki elektronicznej. Utworu Vibra posłuchacie już teraz za pośrednictwem platformy YouTube.

Anuel AA & David Guetta – Vibra
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →