News
Spotify Wrapped 2022 - oto statystyki producentów EDM

Wyniki Spotify Wrapped 2022. Jak radzą sobie Calvin Harris, Martin Garrix, SHM i Marshmello?

Kolejna odsłona podsumowania rocznego od Spotify jest już dostępna. Jak mocni w liczbach są Martin Garrix, Disclosure, Brennan Heart oraz inni producenci EDM? Sprawdź!

Spotify Wrapped 2022 – co to?

Co roku w ostatni dzień listopada najpopularniejsza platforma streamingowa, Spotify, rozpoczyna akcję Wrapped, która ma dwa zastosowania. Pierwszym z nich jest oczywiście muzyczne podsumowanie ostatnich 12 miesięcy, gdzie jako słuchacz możemy sprawdzić, jakich utworów i wykonawców słuchaliśmy najczęściej oraz ile czasu na to poświęciliśmy. Dla producentów i muzyków jest to prezentacja wygenerowanych przez nich zasięgów – streamy, słuchacze, czas oraz liczba krajów, z których dany artysta ma fanów.

Sprawdź także: Jak oni to zrobili? Oto najciekawsze rekordy ze świata EDM

Drugie zadanie, jakie spełnia Wrapped to bycie niezwykle przemyślaną i wyjątkową, praktycznie darmową kampanią reklamową. Przez kilka następnych dni wszystkie media społecznościowe zasypują grafiki z logo Spotify, które docierają do setek milionów osób na całym świecie.

Aby sprawdzić swoje Spotify Wrapped, wystarczy otworzyć aplikację mobilną oraz kliknąć baner zajmujący dolną połowę naszego ekranu startowego.

Obejrzyj pełen występ Brennana Hearta z AMF 2022

Spotify Wrappped 2022 – jak radzą sobie producenci EDM

Środowisko EDM-owe dzieli się na dwa typy osób – te traktujące Spotify Wrapped na poważnie, cieszące się (lub nie) ze swoich wyników oraz te, dla których jest to dobra okazja do szydery i wykazania się swoimi umiejętnościami memowymi.

My jednak skupimy się na przedstawicielach tanecznej elektroniki z pierwszej grupy. Przynajmniej dwóch producentów, a z pewnością będzie ich więcej, przekroczyło miliard streamów. Jednym z nich jest Marshmello, którego tracki w ostatnie 12 miesięcy odsłuchano 1.4 miliarda razy, a liczba słuchaczy przekroczyła 134 miliony.

To było szalone 7 lat. Chciałbym podziękować każdemu, kto jest ze mną od samego startu. Spędziłem ten rok na pracy i finalizacji kilku projektów oraz albumów, które usłyszycie w 2023 roku. Jestem niezwykle podekscytowany przyszłością. Kocham was wszystkich

– Marshmello, Instagram.

Biorąc pod uwagę to, że ten rok nie był dla niego zbyt aktywny muzycznie, możemy spodziewać się jeszcze lepszych wyników w 2023 roku!

Marshmello – Spotify Wrapped 2022

Kolejny spotifajowym miliardem jest oczywiście Calvin Harris. Szkocki producent ponownie bije resztę konkurencji na głowę. Licznik streamów w jego przypadku przekroczył 2.3 miliarda, a liczba słuchaczy to zaledwie 145 milionów.

Calvin Harris / Instagram

Poniżej znajdziecie wyniki kilkunastu pozostałych gwiazd muzyki elektronicznej i spodziewajcie się osobnego artykułu z liderami Spotify Wrapped w niedalekiej przyszłości!

Skytech

Martin Garrix

Brennan Heart

Disclosure

ILLENIUM

SLANDER

Alesso

Swedish House Mafia

Swedish House Mafia / Instagram

Tchami

Tchami / Instagram

Will Sparks

Will Sparks / Instagram

Sunnery James & Ryan Marciano

Sunnery James & Ryan Marciano / Instagram

Sigala

John Summit
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →