News

Coachella ukarała artystów za złamanie zasad. Wśród poszkodowanych Calvin Harris

Jak dobrze wiemy, Coachella to jeden z najbardziej znanych i czasami również kontrowersyjnych festiwali na świecie. Każdy event ma swoje określone zasady, a organizatorzy amerykańskiego wydarzenia biorą je bardzo na poważnie. Calvin Harris, jak i inni zaproszeni goście, złamali jedną z nich i ponieśli odpowiednie konsekwencje. Jaką kwotę musiał zapłacić Szkot? Sprawdźcie sami!

Coachella z twardymi zasadami

Ważnym elementem każdej imprezy masowej są przede wszystkim plan wydarzenia, tożsamość zaproszonych gości czy właśnie zbiór określonych zasad. Na social mediach wielu EDM-owych przedsięwzięć znajdują się osobne posty, które przedstawiają listę konkretnych wytycznych, ważnych do stworzenia zdrowej społeczności festiwalowej. Dla organizatorów Coachelli jedna z nich jest po prostu świętością.

Coachella to nie tylko znany festiwal, ale nazwa miasta, w którym aktualnie mieszka około 40 tysięcy ludzi. Godzina policyjna to rzecz, której przestrzegać wszędzie tam, gdzie jest stosowana, a zespół organizatorski poszedł z przedstawicielami kalifornijskiej miejscowości na pewien układ. Kiedy zegar wybijał pierwszą w nocy, trzeba było automatycznie przerwać wszystkie koncerty i zaprosić gości do uczestnictwa w zabawie następnego dnia.

Przeczytaj również: Billy McFarland zrekompensuje się za Fyre Festival… grillowanym serem? O co chodzi?

Oczywiście takie osoby jak m.in. Calvin Harris nie zważały zbytnio na tę zasadę. Szkocki DJ pojawił się na festiwalu o pół godziny za późno i nieźle mu się przez to oberwało. Za 5-minutowe przekroczenie godziny policyjnej organizatorzy musieli zapłacić miastu 20 tysięcy dolarów. To jednak nie wszystko! Jeśli przekroczono wytyczne o np. 8 minut to kara wynosi wtedy 23 tysiące dolców. Na TikToku pojawił się krótki materiał z festiwalu Coachella przedstawiający artystę bawiącego się w najlepsze po godzinie 1.

„Jak dobrze, że jestem Europejczykiem” – pisał jeden z internautów komentujących sytuację podczas Coachelli. Z jednej strony jest to zdrowe, bo miasto pamięta o swoich rezydentach, a z drugiej jednak to tylko trzy dni zabawy z najbardziej znanymi artystami na świecie. Fani zostali jednak pokrzywdzeni z uwagi na to, że powracający po sześciu latach Frank Ocean musiał przedwcześnie zakończyć koncert.

Statystyki pokazały, że kary za przekroczenie godziny policyjnej wynosiły w tym roku 117 tysięcy dolarów, a w tym oczywiście część tej kwoty należy do Calvina Harrisa.

Godzina policyjna mija, a tymczasem Calvin Harris gra w najlepsze!

@angelinahazzouri didn’t stop dancing #coachella #calvinharris #coachella2023 #music #livemusic #electronicmusic #edm ♬ original sound – angPolecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →