News

Above & Beyond idą w stronę klubówki? Pierwszy singiel z nowego EP już dostępny

Pewnie większość z Was kojarzy Above & Beyond jako trance’owy zespół. Ich wytwórnia Anjunabeats wykreowała jedne z największych gwiazd tego gatunku w przemyśle, lecz teraz przyszedł czas na zmiany. Kilka dni temu na serwisach streamingowych pojawił się pierwszy singiel z nadchodzącej EP-ki pt. Tranquility Base Vol. 1. Jak brzmi numer Angry JP8? Sprawdźmy to!

Nowa era dla Above & Beyond

Myślę, że nie muszę nikomu przypominać, że największe hity Above & Beyond to przede wszystkim numery trance’owe oraz progressive house. Takie tracki jak Sun & Moon, We’re All We Need czy See The End to prawdziwe klasyki, lecz teraz przyszedł czas na niemałe zmiany w karierze Brytyjczyków. Już niedługo będziemy świadkami premiery nowej mini płyty, na której umieścili pięć tracków.

Pierwszy singiel z Tranquility Base Vol. 1 pojawił się na serwisach streamingowych kilka dni temu. JP8 to przede wszystkim eksperyment, jeśli posłuchamy sobie innych topowych brzmień z klubów. Produkcję można sklasyfikować jako electro house, progressive lub w niektórych miejscach nawet future rave. Przyznaję, że jest do naprawdę niecodzienne brzmienie. Jak na Above & Beyond przystało, może z tego wyniknąć naprawdę ciekawy projekt.

Przeczytaj również: Były członek Dash Berlin i gwiazda Spinnin’ Records w Revealed? To dopiero połączenie!

Skupiając się na brzmieniu JP8 musimy wspomnieć o różnorodności sampli. Acid, electro, deep house – dźwięki właśnie takich gatunków opisują najnowszy utwór Above & Beyond. Gdy pierwszy raz usłyszałem ten kawałek, od razu pomyślałem o nieśmiertelnym tracku z gry Saints Row III autorstwa Jokers of the Scene. Każdy drop łączy się z innym doznaniem i to właśnie takie brzmienie potrzebne jest uczestnikom imprez na Ibizie.

Poprzednie produkcje autorstwa Above & Beyond trzymają naprawdę wysoki poziom. Jak będzie w przypadku nadchodzącej EP-ki? Tranquility Base Vol. 1 swoją oficjalną premierę będzie miała 25 maja za pośrednictwem Anjunabeats. Jeżeli usłyszymy cztery kolejne tracki w klimacie podobnym do tego z JP8, to będzie to naprawdę zaskakujące posunięcie ze strony członków zespołu. A Wam podoba się taki styl?

Tak brzmi JP8 czyli track z nadchodzącej EP-ki Above & Beyond!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →