News
Billy McFarland, twórca Fyre Festival, wystąpi w dokumencie „After The Fyre”

Billy McFarland, twórca Fyre Festival, wystąpi w dokumencie „After The Fyre”

Każdy z Was słyszał pewnie o nieszczęsnym festiwalu, jakim miał być Fyre Festival na Bahamach. Organizowany przez Billy'ego McFarlanda event był jednym z największych oszustw w historii wydarzeń muzycznych na całym świecie. W związku z wieloma kłamstwami i oszustwami związanymi z całym projektem trafił on do więzienia. W tym roku wrócił do świata zewnętrznego i zostanie częścią specjalnego dokumentu After The Fyre. Sprawdźmy, co już o nim wiemy!

Billy McFarland częścią filmu o katastrofie swojego projektu

Fyre Festival każdy powinien doskonale kojarzyć. Miało to być przełomowe, a przede wszystkim luksusowe wydarzenie muzyczne. Promowały je za pośrednictwem Instagrama Kendall Jenner, Bellę Hadid, Hailey Bieber czy Emily Ratajkowski. Jak się później okazało, zrobiły to kompletnie za darmo, zostając jednymi z wielu ofiar kłamstw McFarlanda.

Podczas pierwszego weekendu eventu, który odbywał się w dniach od 28 do 30 kwietnia 2017 roku, spotkano się z wieloma niedogodnościami. Problemy z ochroną, strefą gastronomiczną, zakwaterowaniem czy brakiem odpowiedniego kontaktu z artystami. To doprowadziło do zawieszenia, a w rezultacie do odwołania całej imprezy. Pragnę tylko wspomnieć, że zamiast luksusowych wilii oraz wyszukanych dań około pięciu tysięcy odwiedzających „zamieszkało” w namiotach organizacji FEMA i otrzymało do jedzenia gotowe kanapki. Przypomnijmy jeszcze, że wszystko miało rozgrywać się na wyspie Great Exuma na Bahamach!

Przeczytaj również: Nie samą muzyką człowiek żyje. Co elektroniczni artyści robią w wolnym czasie?

W październiku 2018 roku Billy McFarland został skazany za defraudację i oszustwa skierowane w stronę inwestorów oraz uczestników Fyre Festival na sześć lat więzienia. Dodatkowo musi on zapłacić 26 milionów dolarów grzywny. W tym roku Billy wyszedł na wolność przedwcześnie, zapowiadając nowy biznes, o którego szczegółach mamy dowiedzieć się jeszcze w tym miesiącu. Myślę jednak, że nadchodzący dokument odnośnie do jego katastrofy stanowczo pogorszy jego image.

Firmy Ample Entertainment oraz Fremantle zajmują się produkcją dokumentu After The Fyre. Ma on opowiadać o wydarzeniach związanych ze wspomnianym festiwalem po roku 2019. Ta sfera organizacyjna nie została zaimplementowana w poprzednich filmach dotyczących katastrofalnego eventu. Mowa tutaj o Fyre: The Greatest Party That Never Happened od Netflixa i Fyre Fraud od Hulu. W nadchodzącym projekcie wziąć udział ma McFarland, co będzie wiązało się z pogorszeniem jego reputacji, jeśli takową w ogóle posiada.

Fyre Festival był jedną wielką katastrofą!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →