News
RÜFÜS DU SOL coverują na żywo klasyk Nirvany, "Something In The Way" - obejrzyj

RÜFÜS DU SOL coverują na żywo klasyk Nirvany – „Something In The Way” – obejrzyj

RÜFÜS DU SOL wzięli udział w programie Like A Version triple j, gdzie wspólnie z kwartetem smyczkowym zagrali na żywo cover ponad 30-letniego numeru Nirvany. Jak im poszło?

Jak brzmi Nirvana w wersji RÜFÜS DU SOL?

Nominowani do nagrody Grammy muzycy są aktualnie na ostatnim etapie swojej ogólnoświatowej trasy, który odbywa się w ich rodzinnych stronach, Australii. W niespełna cztery tygodnie RÜFÜS DU SOL mieli zaplanowane siedem koncertów, wszystkie w formule na żywo, z których pięć było wyprzedanych już miesiąc temu.

Korzystając z bycia u siebie, Australijczycy znaleźli trochę czasu na podkręcenie swojego PR-u i przygotowanie kilku smaczków dla swoich fanów. Zaczęło się od kolejnego DJ seta na żywo we współpracy z Beatportem, który na samym YouTube ma już ponad 240 000 odsłon.

Przeczytaj również: RÜFÜS DU SOL i Beatport na żywo z Sydney Harbour Bridge – obejrzyj

A następnie RÜFÜS DU SOL na zaproszenie triple j, australijskiej stacji radiowej, wpadli do studia, aby wziąć udział w serii Like A Version, której australijskie trio było gośćmi ostatni raz 6 lat temu.

Podczas pierwszego live session RÜFÜS DU SOL zmashowali My Number Foals z Charlotte Booka Shade. Teraz, z racji tego, że są znacznie większymi gwiazdami niż wtedy, nie mogli wziąć na warsztat byle jakiego utworu, byle jakiego artysty. Dlatego padło na klasyk słynnego zespołu Nirvana z 1991 roku – Something In The Way.

Głównym powodem wyboru właśnie tej produkcji były wspomnienia jednego z członków grupy, Jamesa Hunta.

W mojej młodości ten zespół był wszędzie, podobnie jak ich album, Nevermind. Uważam, że Something In The Way ma w sobie taką surową emocjonalność. Jest bardzo nagie i bezbronne, co bardzo nas zainteresowało, aby zbadać i sprawdzić, czy możemy dodać do niego nasz elektroniczny polot

– James Hunt dla triple j.

Podczas tworzenia coveru RÜFÜS DU SOL towarzyszył kwartet smyczkowy. Obejrzyj nagranie poniżej!

Nirvana – Something In The Way (RÜFÜS DU SOL cover), obejrzyj
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →