News
ZHU

ZHU o powrocie do kaset magnetofonowych i najnowszym mixtapie: ”Lubię robić muzykę w eksperymentalnym formacie”

Steven Zhu to chińsko-amerykański producent muzyki elektronicznej, który na scenie jest od 2013 roku. Za sobą ma już wydanie trzech albumów studyjnych oraz pięciu EP-ek, z czego ta najnowsza, czyli Musical Chairs Mixtape (Vol. 1), była tematem jego ostatniego wywiadu dla portalu We Rave You. Czego dowiedzieliśmy się o tym projekcie? Przekonajcie się sami!

ZHU nie znika ze sceny elektronicznej

Chiński producent Steven Zhu swoją mainstreamową karierę rozpoczął wydaniem EP-ki pt. The Nightday, na której znajdował się do tej pory jego największy hit, czyli oczywiście Faded. Trzeba jednak powiedzieć sobie szczerze, że przeciętni zjadacze chleba kojarzą ZHU tylko z tego utworu, a prawda jest nieco inna. Urodzony w San Francisco muzyk jest znany użytkownikom m.in. portalu Spotify poprzez takie produkcje jak Working For It, Cocaine Model czy My Life.

Przeczytaj również: RÜFÜS DU SOL wypuścili na rynek własną markę alkoholową

ZHU to nie tylko Faded, ale także bogaty dorobek wydawniczy z gatunku electronic. Steven podczas swojej kariery pracował z naprawdę wielkimi gwiazdami, a mowa tutaj np. o Skrillexie, Tame Impala czy Tinashe. Teraz jednak chciałbym się skupić na jego ostatnim projekcie czyli 7-trackowej EP-ce o tytule Musical Chairs Mixtape (Vol. 1), na której gościnnie pojawił się brytyjski producent muzyki house – Elderbrook.

ZHU to nie tylko Faded, ale też inne perełki np. w postaci Working For It

Musical Chairs Mixtape Vol. 1 to eksperyment

Prawdę mówiąc, ZHU od zawsze w świecie muzyki elektronicznej uchodził za wizjonera. Nie mówimy tutaj wyłącznie o tworzeniu kompozycji, ale także implementowaniu w swoje występy np. pokazów mody. Tak, podczas tegorocznego EDC w Las Vegas Steven zaprojektował swój set tak, żeby idealnie komponował się z jego drugą zajawką, czyli oczywiście modą. Amerykanin od jakiegoś czasu promuje także swój ostatni mixtape, który ukazał się w formie digital, jak i również jako kaseta magnetofonowa.

Dorastałem w erze kaset magnetofonowych jeszcze przed płytami CD i formatem MP3. Pomyślałem sobie, że może być to całkiem ciekawe, kiedy stworzę coś, co będzie mogło znaleźć się na takiej kasecie. Tak w założeniu wyglądały moje intencje. Lubię robić muzykę w eksperymentalnym formacie. Sam lubię zbierać płyty i wszelakiej maści muzykę na kasetach. Chciałem po prostu, żeby słuchacz wsłuchiwał się w moją muzykę w trochę innym stylu niż to zwykle bywa. Kiedy zaczynałem swoją przygodę z muzyką, większość z projektów było mixtape’ami czy kasetami, które wędrowały z rąk do rąk. Dzisiaj to wygląda zupełnie inaczej, „pochłaniamy” produkcje w zastraszającym tempie, bo kto teraz ma czas, żeby poświęć trzydzieści minut, żeby odwrócić strony kasety?

– ZHU dla portalu We Rave You.

Założenie ZHU względem najnowszego projektu polegało na tym, by młodsi odbiorcy zaznali chwili archaizmu z uwagi na format, w jakim wydano Musical Chairs Mixtape Vol. 1. Mówiąc szczerze, rozumiem postawę Stevena, bo jest to swego rodzaju powrót do przeszłości i wszechogarniająca nostalgia, która została brutalnie wyparta. Amerykanin jest jedną z tych postaci, która ceni sobie historię muzyki i kolekcjonuje kasety magnetofonowe. A Wy, nadal trzymacie takie perełki w swojej kolekcji? Pochwalcie się nam pod postem na naszym fanpage’u – FTB.pl!

Tak prezentuje się najnowszy projekt ZHU, czyli Musical Chairs Mixtape Vol. 1!zhu

Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →