News

Znany polski klub zamknięty po wielu latach działalności

Jeden z największych klubów w Polsce został kilka dni temu zamknięty na dobre. Po prawie 20-latach działalności znana katowicka dyskoketa zakończyła działalność, a jej fani z wielkim bólem przyjęli tą wiadomość. Dlaczego zamknięto śląski Klub Nad Klubami czyli legendarny Spiż? Czy jego miejsce zajmie zupełnie nowy lokal? Przekonajmy się!

Historia Spiżu się zakończyła?

Spiż to bez wątpienia jeden z najszerzej rozpoznawalnych klubów w całej Polsce. Niestety, wszystko co dobre kiedyś się kończy i dla katowickiego lokalu nadszedł ten moment. Po prawie 20-latach od rozpoczęcia działalności śląska dyskoteka zamyka swoje drzwi dla odwiedzających. Miejsce to było kilkukrotnie przebudowywane, gdzie dodawane były coraz to nowsze systemy audiowizualne.

Dnia 7 stycznia odbyła się ostatnia impreza na terenie klubu czyli oficjalne Closing Party. Przez prawie 18 lat byliśmy świadkami rozwoju lokalu, jednak włodarze powiedzieli stop. Ostatni event w katowickiej dyskotece miał zakończyć rok 2022. Łukasz Wilczek z pomocą innych zorganizował jednak odpowiednie pożegnanie dla tego historycznego i przede wszystkim uwielbianego przez klubowiczów miejsca.

Przeczytaj również: Retro Euforia Dźwięku w Gdańsku! Wszystko co musisz wiedzieć o imprezie

Jak podają źródła, decyzja o zamknięciu klubu została spowodowana pogarszającym się stanem zdrowia właściciela, jednak pandemia i ogólny kryzys również się do tego przyczyniły. Nie wszyscy klubowicze wrócili do Spiżu po lockdownie i to sprawiło, że lokal podupadł. Pan Łukasz od dłuższego czeka na odpowiedniego inwestora. Jak będzie wyglądać dalsza historia katowickiej dyskoteki?

Tego na ten moment nie wiemy. Pojawiają się głosy odnośnie powstania Spiż 2.0 lub zupełnie innego klubu, lecz w tej chwili są to tylko domysły klubowiczów i nieoficjalne informacje. Tak czy inaczej, lokal ten to kawał barwnej historii i myślę, że za jakiś czas zyska on nowych właścicieli. Może to właśnie oni przywrócą dawny blask znanego w całej Polsce lokalu? Może powinniśmy zrobić zrzutkę i wspólnymi siłami nadać legendarnej dyskotece nowe życie?

Tak wyglądał ostatni Sylwester w klubie Spiż!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →