News

Nelly Furtado gościem specjalnym house’owego producenta. Będzie z tego collab? [video]

Nelly Furtado to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych wokalistek w historii muzyki pop. Jej numer Say It Right otrzymał w środowisku elektroniki nowe życie, a wszystko za sprawą projektu SwitchDisco. Ostatnio piosenkarka pojawiła się podczas festiwalu Beyond The Valley w Australii, gdzie gościnnie wystąpiła podczas setu jednego z DJ-ów. O kogo chodziło? Przekonajmy się!

Nelly Furtado i gwiazda muzyki house?

Ta kanadyjsko-portugalska piosenkarka zyskała największą popularność z uwagi na wydanie swojego trzeciego albumu studyjnego pt. Loose. Właśnie na nim pojawiły się takie hity jak Promiscuous z Timbalandem czy solowe All Good Things (Come to an End) i Say It Right. Ten ostatni wydany został pod koniec października 2006 roku, a więc od jego oficjalnej premiery minie w tym roku już 17 lat!

Say It Right zyskało jednak w środowisku EDM-owym drugiego życie kiedy to brytyjski duet SwitchDisco postanowił użyć ów piosenek do stworzenia mashupu. Nie jest to byle jakie połączenie, ponieważ Nelly Furtado + Bicep to naprawdę nie lada eksperyment. Jak się później okazało track zdobył ponad pięć milionów wyświetleń na YouTube, a supportowany był przez gwiazdy pokroju Diplo czy Doma Dolli.

Ten drugi postanowił wnieść ten mashup na znacznie wyższy poziom. Kilka dni temu zakończył się festiwal Beyond The Valley, który odbywał się w Barunah Plains na zachód od australijskiego miasta Geelong. W tym roku wystąpili tam np. Charlotte de Witte, Kaytranada, Patrick Topping i co najciekawsze Nelly Furtado, jak i również zespół Bicep. W line-upie znajdował się też Dom Dolla.

Przeczytaj również: Wybieramy po jednym najlepszym newsie każdego miesiąca 2022 roku

To właśnie on zaprosił Nelly Furtado do gościnnego udziału w jego secie. Australijczyk postanowił zagrać ów mashup i właśnie wtedy kanadyjska piosenkarka użyczyła swoich wokali na żywo. Andrew i Matthew z zespołu Bicep też prawdopodobnie widzieli ów moment. Jak sam Dolla przyznał:

Życie jest szalone. Dorastałem słuchając jej muzyki. Jej twórczość była soundtrackiem dla moich najwcześniejszych wspomnień. To było niezapomniane przeżycie, gdy zaprosiłem ją do zaśpiewania jednego z moich ulubionych tracków.

Dom Dolla o występie Nelly Furtado

Tak prezentowała się Nelly Furtado razem z Domem Dollą!

Niestety, na ten moment o house’owej kooperacji na linii Dom Dolla – Nelly Furtado możemy tylko pomarzyć. Był to jednorazowy zbieg okoliczności, bo oboje byli wtedy w odpowiednim miejscu i czasie. Kto wie? Może za jakiś czas usłyszymy o premierze tej dwójki, jednak w tej chwili jest to tylko umowna współpraca. Z drugiej strony może Dom rozmawiał już Kanadyjkom na temat rzekomej kolaboracji? Teraz pozostaje nam tylko czekać.

Posłuchaj mashupu Say It Right x Glue autorstwa SwitchDisco!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →