News
AMA 2022- Marshmello odbiera czwartą statuetkę

Poznaliśmy ulubionego tanecznego artystę 2022 roku w USA

Statuetki na gali American Music Awards przyznane. Na wydarzeniu zdominowanym przez Taylor Swift i Harry'ego Stylesa wyróżniony został... jeden taneczny/elektroniczny producent. Kto to?

American Music Awards 2022 – znamy zwycięzców

Plebiscyt American Music Awards powstał w 1973 roku jako zastępstwo gali nagród Grammy, na którą wygasła umowa emisji stacji telewizyjnej ABC. Do 2005 roku zwycięzców oraz nominację wybierali członkowie amerykańskiego przemysłu muzycznego na podstawie wyników komercyjnych. Od 2006 plebiscyt stał się drugim TOP 100 DJs, a którym to publiczność i fani decydują o przyznaniu nagrody w danej kategorii. W odróżnieniu od największego notowania DJ-ów na świecie, American Music Awards (AMA) nie określa swoich zwycięzców Najlepszymi, a Ulubionymi artystami.

Przeczytaj również: Diplo, Afrojack, DJ Snake – jak klubowe gwiazdy radzą sobie w hip-hopie? [cz. 1]

Tegoroczną galę zdominowała, co nie jest zbyt dużym zaskoczeniem, Taylor Swift. Wokalista zabrała ze sobą do domu 6 statuetek, Kendrick Lamar, Harry Styles i Beyoncé zgarnęli po dwie nagrody. Jedyną kategorią, w której wygrać mógł przedstawiciel elektronicznej muzyki tanecznej była Ulubiony Taneczny/Elektorniczny Artysta. Kto wygrał?

The Chainsmokers na żywo z Super Bowl LVI

Marshmello nadal najbardziej lubiany w Ameryce

Od lat kategoria wyróżniająca producentów EDM jest zdominowana przez jednego człowieka. Odkąd pojawił się na scenie w 2016 roku, fani Marshmello musieli uznać wyższość fanów innych artystów tylko dwukrotnie, a w zasadzie raz. W 2017 roku kategorię zwyciężyli The Chainsmokers, ale w tamtym czasie Marshmello dopiero przebijał się do komercyjnego świata. Przez kolejne dwie gale AMA to właśnie on zasiadał na fotelu lidera, z którego musiał zejść w 2020 roku na rzecz… Lady Gagi.

W 2021 roku powrócił jako zwycięzca, a w tym roku przegonił Swedish House Mafię, Tiesto, Davida Guetta i The Chainsmokers. Producent w ostatnim czasie muzycznie się nie przemęcza, ale jak widać wydanie jednego hitu, Numb z Khalidem, i pośmiertnego kawałka z Juice WRLDem, Bye Bye, wystarczyło na odebranie już czwartej statuetki American Music Awards.

Marshmello, Juice WRLD – Bye Bye, posłuchaj
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →