News

Wyczekiwany remiks „Miracle” już jest! Oto Hardwell w gatunku trance

Kiedy pierwszy raz usłyszeliśmy, że szykuje się remiks Miracle Calvina Harrisa od Hardwella wiedzieliśmy, że nadchodzi rewolucja. Nie tylko Szkot zaskoczył brzmieniem, ale również Holender, który pomiędzy big room techno zdołał zmieścić trance’ową produkcję. Jak brzmi najnowszy track Robberta van de Corputa?

Hardwell zaskoczył bardziej niż kiedykolwiek

Z ręką na sercu – kto z was sądził, że Hardwell wyda trance’owy projekt w 2023 roku? Na albumie REBELS NEVER DIE dało się co prawda usłyszeć sample z tego gatunku, ale mało kto spodziewał się, że Robbert zrobi to w tak dosadny sposób. Premiera remiksu Miracle Calvina Harrisa zaskoczyła praktycznie każdego fana EDMu. Czy rozpoczęła też nowy etap w gatunku? Wygląda na to, że tak!

Na odbywającym się niedawno Ultra Miami 2023 wielu Dj-ów zaprezentowało swoje nadchodzące premiery. Martin Garrix, David Guetta czy właśnie Hardwell pokazali swoje ID, a większość z nich pozytywnie nas zaskoczyła. Miracle od początku brzmiało jak trance’owy hit z lat 1995-2003, lecz teraz, w zremiksowanej przez Hardwella wersji, nabrało jeszcze bardziej nostalgicznego brzmienia.

Przeczytaj również: EDC Las Vegas 2023 z pełnym line-upem! Gigant słabnie?

Już przy oryginalnej wersji Miracle mogło się wydawać, że mamy do czynienia z utworem, który swoim stylem będzie odbiegał od aktualnego mainstreamu. Użyte w nim sample mogliśmy usłyszeć w produkcjach m.in. Roberta Milesa w sławnych, wydanych przed laty Children czy Fable. Za sprawą Miracle zafundowano więc nam pewnego rodzaju powrót do przeszłości.

Hardwell w swoim remiksie uwydatnił energię i wyciągnął z niej praktycznie maksimum. Czy tak powinien wyglądać trance’owy kawałek? Jak najbardziej! A potwierdzeniem tego niech będzie odpowiedni klimat znany z początków lat 2000., bardzo energiczny drop i zachowanie ogromnego atutu numeru – wokali Ellie Goulding. Robbert van de Corput w tej odsłonie wygląda na prawdziwą bestię!

Czy właśnie został wydany trance’owy remiks roku?
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →