News

To niestety się dzieje. Billy McFarland zapowiedział Fyre Festival II

Pewnie każdy z Was pamięta eventową tragedię jaką był festiwal Fyre. Impreza okazała się być jednym wielkim oszustwem, a sam Billy McFarland mówił o niej jako prawdziwej rewolucji. W tym przypadku nic nie poszło tak jak powinno i Amerykanin poniósł konsekwencje. Teraz jednak 31-latek wrócił zza krat i zapowiedział drugą edycję swojego „największego” projektu.

Czy Fyre Festival ma w ogóle prawo bytu?

Pozwólcie, że nieco przypomnę Wam o katastrofie zwanej Fyre Festival. Cały event miał odbyć się podczas dwóch weekendów, a dokładniej 28-30 kwietnia i 5-7 maja 2017 roku. Festiwal promowali oczywiście ojciec założyciel Billy McFarland oraz znany amerykański raper – Ja Rule. Twarzami eventu stały się również najpopularniejszy modelki i supermodelki na świecie czyli m.in. Hailey Bieber, Kendall Jenner, Bella Hadid czy Emily Ratajkowski.

Niestety, w trakcie produkcji festiwalu napotkano problemy na praktycznie każdy płaszczyznach. Nie zapewniono odpowiedniego bezpieczeństwa, transportu, żywności, a pamiętajmy, że miał to być luksusowy. Przypomnę tylko, że wszystko miało rozegrać się na archipelagu Exuma na Bahamach, a w line-upie przedsięwzięcie znajdowały się naprawdę znane postacie. Wtedy mieli wystąpić tam np. zespół Major Lazer, Disclosure, Kaytranada czy przedstawiciele innych gatunków czyli grup Migos czy blink-182. Wszystko dokładnie opisane zostało w filmie Fyre: Najlepsza impreza, która nigdy się nie zdarzyła na platformie Netflix.

Przeczytaj również: Martin Garrix headlinerem znanego polskiego festiwalu

Teraz jednak przychodzę do Was z absurdalną wiadomością. Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że Billy McFarland po kilku latach wyszedł na wolność. Teraz za pośrednictwem Twittera oznajmił, że druga edycja Fyre Festival jest w trakcie tworzenia. Na post odpowiedziały postacie ze środowiska EDM-owego czyli np. BLOND:ISH czy Sam Feldt, jednak większość odpowiedzi to tylko naśmiewanie się z pracy Amerykanina.

Myślę, że nikt nie zapomni klapy jaką był Fyre Festival, ale mówiąc szczerze myślę, że nie powinniśmy do końca skreślać McFarlanda. Może po kilku latach w więzieniu w końcu poszedł po rozum do głowy? Czy Amerykanin będzie teraz przygotowany znacznie lepiej i przede wszystkim wybierze inne miejsce? Tego nie wiemy, lecz nie możemy również wykluczać kolejnej klapy.

Czy tak będzie wyglądał Fyre Festival II?
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →