News
Avicii - Waiting For Love teledysk miliard wyświetleń

Kolejny teledysk Aviciiego przebił barierę miliarda wyświetleń na YouTube

Teledysk do wydanego w 2013 roku Wake Me Up Aviciiego nie jest już jedynym, który został obejrzany ponad miliard razy. Właśnie dołączył do niego klip nagrany do wydanego 2 lata później singla. O który numer Aviciiego chodzi?

Wake Me Up, największy hit Aviciiego

Patrząc na to, ile Avicii osiągnął podczas swojej kariery i jak dużo świetnych numerów dał światu, echa o nim i jego muzyce szybko nie zamilkną. Szwedzkiego producenta nie ma już z nami od ponad pięciu lat, ale jego nazwisko nadal regularnie pojawia się na łamach największych magazynów muzycznych. Wszystko to za sprawą kolejnych sukcesów, które osiągają jego numery.

Przypomnijmy, że zanim Avicii od nas odszedł, w jego dyskografii znajdowały się dwa albumy – True (2013), Stories (2014) oraz EP-ka The Days / Nights. W 2019 roku ukazał się pośmiertny album TIM.

Przeczytaj również: To już 7 lat od premiery albumu Stories Avicii’ego. Oto nasze trzy ulubione pozycje

Dwa pierwsze albumy ukazały się, gdy Avicii był u szczytu swojej kariery, a jego premiery to była gonitwa hitu za hitem. True przyniosło nam Wake Me Up, Hey Brother, You Make Me i Addicted To You, a Stories to m.in. Waiting For Love, For A Better Day i Broken Arrows.

Największym przebojem w historii aliasu okazało się Wake Me Up, które na Spotify wygenerowało ponad 1 miliard 700 milionów streamów, a teledysk do kawałka jako pierwszy i jeszcze do niedawna jedyny przekroczył barierę miliarda odtworzeń. Ba, na liczniku są już dwa miliardy.

Avicii – Wake Me Up, obejrzyj teledysk

Waiting For Love kolejnym miliarderem

Na albumie True konkurencję zjadło Wake Me Up, a na Stories równych sobie nie miało Waiting For Love. Wydany 22 maja 2015 roku kawałek pokrył się siedmiokrotną platyną w Szwecji, czterokrotną platyną w Polsce, Włoszech i Australii, a tylko platynową płytę zdobyło w Niemczech, Kanadzie i Belgii.

Teledysk do Waiting For Love Aviciiego przedstawia starszego mężczyznę (Sten Elfström) podróżującego na skuterku w poszukiwaniach swojej żony. Klip wyreżyserował Sebastian Ringler i to właśnie jego wideo, jako drugie w historii, zostało obrazkiem Aviciiego, które przekroczyło barierę miliarda odsłon w serwisie YouTube.

Przypomnijmy sobie teledysk do Waiting For Love.

Avicii – Waiting For Love, obejrzyj teledysk
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →