News

Avicii wykonuje 'Levels’ podczas swojego ostatniego koncertu w Ushuaïa Ibiza – VIDEO

Levels to bez wątpienia jeden z największych numerów nie tylko w karierze Avicii’ego, ale również w całej historii EDM. Z okazji 10 lat od premiery zespół producenta udostępnił nagranie z jego ostatniego koncertu i ostatniego wykonu utworu.


Levels – przełom EDM

W dniu wczorajszym, 28 października 2021 roku, opublikowaliśmy artykuł o pięknym jubileuszu. Minęło bowiem wtedy dokładnie 10 lat od premiery jednego z najważniejszych utworów muzyki tanecznej – Levels autorstwa śp. Avicii’ego. Produkcja zapisała się w kartach historii EDM jako moment przełomowy dla całej sceny i na zawsze pozostanie w kanonie progressive house’u. 
Bezsprzecznie Levels rozpoczęło złotą erą tanecznej elektroniki w mainstreamie – od big roomu, przez electro house, na progressive kończąc.

Avicii – Levels

Ten ostatni raz na żywo…

Z okazji 10-lecia Avicii Music AB opublikowało wyjątkowe nagranie z finałowego występu szwedzkiego producenta w klubie Ushuaia na Ibizie, które miało miejsce 28 sierpnia 2016 roku. Niestety był to jednocześnie ostatni występ w jego karierze oraz życiu.
Wideo rozpoczyna skandowanie przez tłum aliasu muzyka, a następnie głos zabiera sam Avicii:
Ushuaia, dziękuję bardzo za dzisiejszy wieczór. Nie mógłbym prosić o lepszy ostatni występ. Jesteście niesamowici.

Tim Bergling (prawdziwe imię Avicii’ego – przyp. red.) po wypowiedzianych słowach schodzi ze sceny, gasną światła, a fani nie przestają krzyczeć one more song, one more song. Moment później z głośników zaczyna wybrzmiewać słynne Oh oh sometimes, I get a good feeling

Ku nawet mojemu zaskoczeniu, Avicii nie zakończył swojej przygody z DJ-ką klasyczną wersją Levels. Zamiast oryginału producent wykorzystał remiks Skrillex’a, który notabene zapoczątkował inną wielką karierę. Przeżyjmy to jeszcze raz!

Avicii – Levels (Live In Ibiza, 2016)
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →