News

10 lat od pełnometrażowego debiutu Zedda. Czy możemy nazwać go klasykiem?

Clarity to zdaniem wielu jeden z najważniejszych albumów w historii muzyki EDM. Właśnie tam znalazły się najpopularniejsze utwory rosyjsko-niemieckiego producenta - Antona Zaslavskiego. Krążek nie zadowolił jednak krytyków muzycznych, jednakże dla słuchaczy muzyki elektronicznej jest to projekt legendarny, bez którego cały przemysł nie byłby takie sam. Przypomnijmy sobie debiutancką płytę Zedda!

Jak zapamiętaliśmy Clarity?

Debiutancki album Zedda ukazał się dokładnie 5-ego października 2012-ego roku w Interscope. Pierwszy singiel z krążka czyli Shave It wydany został w wytwórni Skrillexa czyli OWSLA. Stało się to dokładnie wczesną jesienią 2011, a jakiś czas później numer trafił do ścisłej czołówki zestawienia Billboard US Hot Dance Club Songs, gdzie zajął 4-tą lokatę. Około rok później Anton zaprezentował kolejny track z płyty. Tym razem było to dobrze wszystkim znane Spectrum.

Przy wspomnianej piosence pracował również piosenkarz Matthew Koma, który użyczył swoich wokali do projektu. Warto wspomnieć, że utwór ten znalazł uznanie wśród polskich słuchaczy, ponieważ trafił do zestawienia ZPAV Dance Top 50. Podobnie było w Stanach Zjednoczonych, gdzie Spectrum pojawiło się na pięciu różnych listach Billboard, a w tym w dwóch na 1-szym miejscu! Track ten zdobył do tej pory ponad 120 milionów odtworzeń na Spotify. Był to pierwszy międzynarodowy hit Antona, którzy otworzył mu drzwi do światowej kariery!

Przeczytaj także: Daft Punk dalej świętują 25-lecie 'Homework’. Album z remiksami trafi na CD i vinyle!

Na pierwszym krążku Zedda znalazł się oczywiście numer, który miał być „twarzą” tegoż projektu. Singiel o tytule Clarity ukazała się w połowie listopada 2012-ego roku z pomocą angielskiej wokalistki o pseudonimie Foxes. Warto dodać, że przy tym tracku pracowali również Skylar Grey oraz Porter Robinson. Był to pierwszy kawałek Zedda, który trafił do pierwszej dziesiątki listy US Billboard Hot 100 peakując na bardzo wysokim – 8-mym miejscu. Pamiętajmy też, że w podsumowaniu roku 2013-ego kompozycja ta znalazła się na pięciu różnych zestawieniach Billboardu!

Piątego października 2012-ego roku oficjalnie ukazał się album Clarity, na którym finalnie znalazło się dziesięć utworów, a gośćmi na tej płycie byli np. Ellie Goulding czy Ryan Tedder z zespołu OneRepublic. Jakiś czas później pojawiła się rozszerzona wersja krążka, gdzie dodane zostały cztery produkcje, a w tym hitowe Stay The Night, gdzie pojawiła się wokalistka grupy Paramore – Hayley Williams.

Według krytyków muzycznych nie był to udany debiut, jednakże dla fanów muzyki elektronicznej jest to prawdziwa perełka i początek pięknej historii, jaką jest kariera Zedda, która na przestrzeni tych dziesięciu lat niesamowicie się rozwinęła! Czy Waszym zdaniem album Clarity jest klasykiem EDM-u? Czy był to najważniejszy projekt Antona w karierze? O tym wszystkim poinformujcie nas pod postem dotyczącym tego artykułu na oficjalnym fanpage’u FTB.pl!

Posłuchaj ponadczasowego albumu, jakim jest Clarity!

Sprawdź także:

Ich wspólny kawałek to byłby collab roku! Niecodzienny gość specjalny na secie Davida Guetty

Rodzina Aviciiego sprzedała większość jego katalogu muzycznego

Skrillex i Steve Aoki na „Entergalactic” Kida Cudiego
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →