News
NERVO rzucają światło na handel dziećmi w nowym singlu - posłuchaj

Nervo zwracają uwagę na handel dziećmi w nowym singlu

Świetna inicjatywa sióstr NERVO oraz fundacji Hopeland. Artystki najnowszą premierą nagłaśniają bardzo ważny problem handlu dziećmi.

Duet NERVO przemawia przez muzykę

Muzyka nie pełni tylko funkcji rozrywkowej. W ostatnich latach mocno się o tym zapomina, a utwory towarzyszyć mają głównie zabawom. Oczywiście są również kawałki, które skłonić nas mają do własnej refleksji. Obie te formy są jak najbardziej słuszne.

Nie można zapominać jednak, że muzyka to również element sztuki, a zadaniem sztuki nie jest tylko cieszenie oczu i uszu. Ma ona odpowiadać na potrzeby i mówić o tematach, o których należy głośno rozmawiać. Świetnie w tę definicję wpisuje się najnowsza inicjatywa sióstr NERVO.

Australijski duet wraz z fundacją Hopeland postanowił nagłośnić problem handlu dziećmi. Jest to jeden z tych tematów, o których nie mówi się za wiele, a szkoda. Artystki do nagłośnienia całej sprawy użyły swojego największego argumentu, czyli muzyki.

Przeczytaj też: Poznaliśmy pierwszą część składu sceny Resistance na Ultra Miami 2023

Światło dzienne ujrzał utwór Is Someone Looking For Me. Jest to progresywna produkcja, jak zwykle u NERVO, zgrabnie wykonana. Co ciekawe, w samym utworze usłyszymy Ace Palomę, czyli trzyletnią córkę Olivii Nervo.

Nie warto jednak mówić w tym momencie o walorach samego utworu, gdyż jego przekaz zdaje się znacznie ważniejszy (oczywiście nie ujmując NERVO). Sama produkcja ma rozpowszechnić problem handlu dziećmi oraz wspomóc ubogie dzieci zmuszane do pracy. Dlatego też wszelkie środki uzyskane z utworu mają trafić na rzecz fundacji Hopeland.

Po raz kolejny świat muzyki elektronicznej udowadnia, że jego granice nie są wyznaczane ani przez progi klubów, ani festiwalowe pola. To empatia i dobroć są tutaj nie mniej ważne niż taniec i zabawa. Utwór Is Someone Looking For Me już teraz znajdziecie na platformie YouTube.

Telefon zaufania dla ofiar i świadków handlu ludźmi
+48 22 628 01 20

NERVO, Ace Paloma – Is Someone Looking for Me
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →