News

Swedish House Mafia na Coachelli 2022. Najbardziej pożądany set roku oficjalnie dostępny

Od powrotu Swedish House Mafii na scenę muzyki EDM minęło już trochę czasu. Ich najważniejszy koncert w karierze miał miejsce podczas festiwalu Coachella 2022 w Stanach Zjednoczonych. Jakiś czas temu napisałem w artykule, że na pewno nastąpi dzień, kiedy otrzymamy ten set z oficjalnego źródła i tak też się stało. Sprawdźmy, jak wyglądał!


Pierwszy oficjalny set na kanale Swedish House Mafii

Po raz pierwszy w historii funkcjonowania zespołu Swedish House Mafia mamy do czynienia z pojawieniem się ich całego występu w serwisie YouTube, w dodatku w praktycznie idealnej jakości audio oraz wideo. Jest to zapis z drugiego tygodnia festiwalu, a dokładniej z 24 kwietnia. Trwający niespełna godzinę set zawiera najnowsze utwory SHM z płyty Paradise Again, jak i również jeszcze niewydane reworki ich przebojów sprzed paru, a nawet parunastu lat.

Przygotujmy się na prawdziwą gratkę dla fanów szwedzkiego tria, bo to, co można zobaczyć podczas tego nagrania, to istna producencka magia. Tak klimatycznej gry świateł oraz płynnych ujęć kamery nie zobaczycie praktycznie w żadnym secie na YouTube. Mimo że od koncertu minęły już prawie dwa miesiące, to za każdym razem mam wrażenie, jakbym słuchał go po raz pierwszy. To, co ekipa Swedish House Mafii przygotowała dla odwiedzających Coachellę to istne szaleństwo, bo pamiętajmy  taki performance to nie tylko muzyka, ale odpowiedni scenariusz oświetleniowy i operatorski.

Mówiąc krótko – zapis z setu Swedish House Mafii z Coachelli 2022 to jeden z najlepiej i najpiękniej udokumentowanych występów w historii muzyki EDM. Jaka byłaby reakcja artystów, a przede wszystkim fanów, gdyby takie coś zostało przedstawione kilka lat wstecz, kiedy nie myślało się jeszcze o rozpadzie zespołu?

Obejrzyj set Swedish House Mafii z festiwalu Coachella 2022

Największy występ w ostatnich latach festiwalu

Pamiętajmy, że razem ze Swedish House Mafią na scenie wystąpił również kanadyjski raper i piosenkarz o pseudonimie The Weeknd. On również za pośrednictwem serwisu YouTube przedstawił swoją część wspólnego setu z Coachelli. Zrobił to nieco wcześnie, bo juz 19 maja. Teraz dzięki SHM zostaliśmy dopełnieni i możemy obejrzeć cały, prawie dwugodzinny koncert, który przez wielu uznawany jest za performance, który przeszedł do historii całego eventu.

Co dalej? Co ze współpracą na linii Swedish House Mafia – The Weeknd. Czy w przyszłości otrzymamy jeszcze jakąkolwiek kompozycję, w której będą uczestniczyć wszyscy czterej artyści? Sądzę, że po bardzo udanym Moth To A Flame i Sacrifice przyjdzie czas na stworzenie na pewno jeszcze jednego hitu, który podbije listy przebojów.

Tak wyglądała druga część występu Swedish House Mafia  koncert The Weeknda

Sprawdź także:


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →