News
Steve Aoki poleci w kosmos! DJ znajdzie się na statku Elona Muska.

Steve Aoki poleci w kosmos! DJ znajdzie się na statku Elona Muska

Steve Aoki pomacha nam z kosmosu? Wszystko na to wskazuje. Artysta bowiem załapał się jako jeden z pierwszych do projektu dearMoon.

Wyróżniony Steve Aoki

Historyczne rzeczy dzieją się za naszych czasów. Wielu z obecnie żyjących mogło być świadkami podboju kosmosu podczas zimnej wojny. To właśnie wtedy rozpoczął się wyścig mocarstw „po księżyc”.

Pomyśleć tylko, że nieco ponad pół wieku później rozpoczną się pierwsze plany komercjalnych lotów w kosmos. Planowo pierwszym z takich projektów jest dearMoon. To misja kosmiczna mająca trwać przez tydzień. Jej głównym założeniem jest oczywiście lot w kosmos.

Całość odbywać ma się na statku rakietowym SpaceX Elona Muska. Nawet gdyby ktoś teraz posiadał wystarczającą ilość środków, by kupić bilet na wyprawę, to i tak nie miałby możliwości wstępu na pokład. Wszystkie wejściówki projektu dearMoon zostały sprzedane jeszcze w 2018 roku.

Żeby było ciekawiej, to wszystkie bilety kupiła jedna osoba – Yusaku Mezawa. Miliarder bowiem chce zapełnić pokład jak największą liczbą utalentowanych osób. O miejsce wśród ośmiu wolnych foteli na statku kosmicznym zabiegało się ponad milion artystów z całego świata.

Przeczytaj też: „Put your hands up in the air” – odbył się kontrowersyjny rave na pokładzie samolotu

Jak się okazuje, jednym z pierwszych wybranych został Steve Aoki, czyli jeden z najpopularniejszych producentów muzyki elektronicznej. Jak sam mówi:

Od małego dziecka marzyłem o locie na Księżyc. Z każdym dniem staje się to coraz bardziej realne. Wciąż trudno w to uwierzyć, ale jestem bardzo podekscytowany i wdzięczny za tę niesamowitą, jedną na całe życie, okazję. Na Księżyc!

Prócz niego na pokładzie znajdą się również wokalista T.O.P z koreańskiego zespołu BigBang, artystka Rhiannon Adam czy youtuber Tim Dodd. Chociaż w tym momencie loty w kosmos zdają się rozrywką tylko dla najbogatszych, to kto wie? Może w przyszłości, wraz z rozwojem technologii, będzie to atrakcja dla większej części społeczeństwa.
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →