News

Skrillex po kilku latach przerwy zagrał na scenie Ultra – obejrzyj

Jesteśmy w takim momencie w roku, że praktycznie większość z Was pewnie przesłuchała już oba nowe albumy Skrillexa. Premiery Quest for Fire oraz Don't Get Too Close były dotychczasowo praktycznie najważniejszym wydarzeniem 2023 roku w EDM-ie. Kilka dni temu Sonny powrócił również na scenę festiwali Ultra! Jak wyglądał jego koncert w Abu Dhabi? Sprawdźmy to!

Skrillex i inne legendarne postacie w line-upie

Aktualnie jesteśmy po zakończeniu pierwszej edycji Ultra Abu Dhabi. Było to naprawdę wiekopomne przedsięwzięcie nie tylko z uwagi na kolejną lokację, ale też potężny line-up! W Zjednoczonych Emiratach Arabskich pojawiły się największe gwiazdy muzyki elektronicznej, a w tym również najbardziej pożądane postacie. Oprócz Skrillexa zagrali tam m.in. Armin van Buuren, Calvin Harris czy Illenium. Takie zestawienie to marzenie wielu fanów EDM-u, ale myślę, że duża część uczestników pojawiła się ze względu na powrót Amerykanina!

Skrillex zamykał pierwszy dzień Ultra Abu Dhabi 2023, a przed nim wystąpili Nora En Pure, KSHMR czy Illenium. Jego występ trwała około 75 minut, a w tym czasie zdążył zaprezentować aż 68 utworów! W secie zostały zawarte numery z Quest for Fire, Don’t Get Too Close czy także legendarne hity Sonny’ego tj. Bangarang czy Breakin’ A Sweat. 35-latek zaskoczył również ID w postaci Pull Up Don czy nowym utworem od Quixa!

Przeczytaj również: Ultra Europe 2023 ogłasza pierwszą część line-upu. Kto zagra?

Hype związany z tym koncertem był niewyobrażalny. Po jego występie w Abu Dhabi możemy śmiało stwierdzić, że nie tylko brzmienie jego utworów ewoluowało, ale również setów. Dużą część występu stanowiły tracki z gatunków bass, lecz nie zabrakło house’u czy nawet drum 'n bassu. Skrillex nie zapomniał też o swoich festiwalowych tworach czyli np. Fuji Opener, Agen Wida czy remiksu Burial. Mówiąc w skrócie – w tym koncercie było wszystko czego potrzebowali fani twórczości Sonny’ego!

Czego mamy się spodziewać po Sonnym i jego ogólnoświatowej trasie? Amerykanin wystąpi w tym roku w Serbii na festiwalu EXIT czy Sadze w Rumunii. Jak na jego nową odsłonę zareagują mieszkańcy Europy? Do tych wydarzeń zostały około cztery miesiące, więc myślę, że do tej pory Skrillex zdąży jeszcze podrasować swój set. Po sobie mogę powiedzieć, że ujrzenie Moore’a w tej odsłonie było wiadome, lecz nadal wywarło na mnie spore wrażenie. Zresztą przekonajcie się sami!

Tak prezentował się Skrillex po prawie 4-letniej przerwie od festiwali Ultra!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →