News

Powstał nowy ranking najlepszych klubów na świecie. Który lokal króluje?

Wszyscy doskonale kojarzą rankingi DJ Mag, w których przez głosy internautów wybierani są najlepsi DJ-e oraz kluby. Pewnie znacie takie miejsca jak np. Hi Ibiza, Bootshaus czy Green Valley. Pojawiły się one w nowym zestawieniu, które traktuje temat lokali muzycznych trochę inaczej. Swoją własną topkę zaprojektowali również ludzie z DJ Tech Reviews. Kto w niej znalazł się na szczycie? Sprawdźcie sami!

Nowy, ale czy bardziej wiarygodny ranking klubów?

Od kilku dobrych lat w pierwszej dziesiątce najlepszych dyskotek zdaniem DJ Mag znajdują się naprawdę legendarne miejsca. Echostage, Prinkworks London czy Ushuaia Ibiza to kluby doskonale znane fanom elektronicznych gatunków. Myślę, że przez wiele lat będą na tym samym, jeśli nie na wyższym poziomie. Czy jednak Brytyjczycy z DJ Tech Reviews są innego zdania? Jak wygląda ich top 10 najlepszych klubów na świecie?

Przeczytaj również: Nasi zachodni sąsiedzi mają rozmach. Parookaville z największym ogłoszeniem w historii festiwalu

Oprócz przygotowania zestawienia dziesięciu najlepszych klubów na świecie przedstawiciele DJ Tech Reviews stworzyli dodatkowe kategorie. Prezentują się one następująco:

  • Największy wzrost popularności – Ushuaia Ibiza, Hiszpania (419%)
  • Najwięcej rocznych wyszukań – Printworks London, Anglia (716,300)
  • Najlepiej oceniany klub – Laroc, Brazylia (4,8 na 5 przy 2135 opiniach)
  • Najczęściej obserwowany profil na Instagramie – elrow, Hiszpania (949,000)
  • Najpopularniejszy klub na TikToku – Ushuaia Ibiza, Hiszpania (prawie 102 miliony wyświetleń)

Ku naszemu zdziwieniu, mimo zwyciężenia w dwóch kategoriach Ushuaia nie okazała się być jednak najlepszym klubem według DJ Tech Reviews. Najniżej w topce znalazł się brazylijski lokal Green Valley, który jeszcze kilka lat temu królował w rankingu DJ Mag. Zaledwie dwa miejsca na liście znajdują się poza granicami Europy, co może oznaczać, że Stary Kontynent to kolebka muzyki elektronicznej.

Tytuł najlepszego klubu na świecie według DJ Tech Reviews przypadło The Warehouse Project w Manchesterze, który uzyskał ocenę ogólną 8.31 na 10. Tuż za nim uplasował się kolejny brytyjski gigant – Printworks London, który zdaniem wielu powinien nosić miano legendarnego. Popularna Ushuaia zajęła najniższy stopień podium. Pamiętajmy jednak o najważniejszym – to zestawienie skupia się głównie na wynikach w social mediach oraz opiniach internautów. Wy sami możecie wypowiedzieć w tym temacie nie zważając na takie kryteria!

Tak prezentuje się TOP 10 klubów od DJ Tech Reviews!

fot. DJ Tech ReviewsPolecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →