News

Nifra daje radę na winylach? Sprawdź nowy set!

Czy na początku 2023 roku Ruben de Ronde wraz z Arminem van Buurenem rozpoczęli modę na powrót do winylowych setów? Wszystko na to wskazuje, bo wczoraj do grona artystów, którzy odkurzyli płyty dołączyła Nifra! Już teraz można słuchać jej zestawienia za pośrednictwem kanału YouTube! Jakie piosenki zagrała i jak wypadła na tle kolegów z branży? Przekonajmy się!

Nifra dołącza do grona winylowców

Jak sama Nifra przyznaje, granie na gramofonach jest dla niej jak terapia. We wczorajszym secie zaprezentowała ona utwory z gatunków tech-trance, a nawet techno, a w takiej odsłonie dawno Słowaczki nie widzieliśmy. W jej zestawieniu pojawiły się utwory takich producentów jak np. Mario Piu, Randy Katana, zespół Signum, Sander van Doorn czy Marco V. Warto również dodać, że jednym z numerów, który się tam znalazł była kooperacja Armina van Buurena oraz M.I.K.E.’a Pusha pt. Intruder!

Sety winylowe stały się popularne dzięki livestreamom Rubena de Ronde oraz jednemu z epizodów A State Of Trance, gdzie Ferry Corsten oraz Armin zagrali koncert b2b właśnie w takim stylu. Zdaje się, że wielu trance’owych DJ-ów podłapuje powracający trend. W przypadku takich muzyków jak np. Amelie Lens czy Joris Voorn jest to chleb powszedni, jednak kto wie? Może ktoś pokroju zespołu Cosmic Gate czy Markusa Schulza pójdzie za ciosem i zaprezentuje swój własny „vinyl set”?

Przeczytaj również: Cosmic Gate wystąpią w marcu w Polsce – szczegóły

W tych czasach przedstawianie setów takim sposobem jest nieco archaiczne, lecz ma swoje grono fanów! Fajnie jest czasami nostalgicznie wrócić do lat 1995-2005, gdzie winyle grały tak naprawdę pierwsze skrzypce. Wtedy czasy były inne, a przede wszystkim rozwój nośników informacji typu pendrive stał na znacznie niższym poziomie niż teraz. Nikt jednak nie zabroni DJ-om zaprezentować zestawienia swoich ukochanych numerów sprzed kilkunastu lat właśnie w takiej odsłonie!

Wygląda na to, że set Nifry spodobał się większości jej fanów, a sama ona była po prostu jak ryba w wodzie. Jest to przede wszystkim niecodzienny projekt od Słowaczki, jednak to również ona, a nie tylko Ferry czy Armin mogą sprawić, że winylowych „koncertów” od trance’owych DJ-ów będzie pojawiać się znacznie więcej! Co wy sądzicie na ten temat? Czy początek roku 2023 stał się ciekawszy ze względu na taką inicjatywę?

Oto Nifra i jej winylowa odpowiedź na sety innych trance’owych DJ-ów!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →