News

Powstanie mini-serial dokumentalny o Lollapaloozie

Lollapalooza to bez wątpienia jeden z najważniejszych festiwalów muzycznych na świecie. Jego założycielem jest nie kto inny jak frontman zespołu Jane's Addiction - Perry Farrell. Historia projektu Amerykanina sięga początków lat 90. i już niedługo zostanie ona przeniesiona do świata seriali dokumentalnych! Co wiemy o Lolla: The Story of Lollapalooza? Sprawdźcie sami!

Lollapalooza otrzyma swój własny serial

Wielu z Was pewnie doskonale wie, że Lollapalooza to naprawdę duży event nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie. Pierwotnie tj. w latach 1991-1997 festiwal odbywał się formie trasy koncertowej, które przebiegały przez takie miasta Nowy Jork, Dallas, Phoenix czy Nowy Orlean. W 2003-2004 przedsięwzięcie to było w bardzo ciężkiej sytuacji. Po kilku latach przerwy w końcu odbudowano markę, lecz przyszłość Lolli okazała się być niepewna.

Edycja z roku 2004, gdzie wystąpić mieli m.in. zespoły The Killers czy Pixies została odwołana z uwagi niezadowalającą sprzedaż biletów. Dopiero od 2005 możemy oglądać Lollapaloozę taką jaką jest do teraz. Event ten odbywa się aktualnie nie tylko w USA, ale również i w Brazylii, Niemczech, Francji, Indiach czy Argentynie.

Przeczytaj również: Najbardziej obiecujący artyści tego roku? Tomorrowland typuje w nowych playlistach

Już niedługo będziemy świadkami premiery krótkiej serii dokumentów pt. Lolla: The Story of Lollapalooza, gdzie zostaną zaimplementowane najciekawsze smaczki dotyczące festiwalu. Firmą odpowiadającą za produkcję jest Paramount Plus, a reżyserią trzy-odcinkowego serialu zajmie się Michael John Warren znany ze swojego debiutu w postaci filmu biograficznego o Jayu-Z!

Nie będzie to tylko i wyłącznie historia Lollapaloozy od 2005! Scenariusz serialu będzie opowiadał również oryginalnej wizji Perry’ego Farrella w postaci kilkunasto-przystankowej trasy koncertowej, która rozpoczęła się w 1991 roku. Nie wiemy jeszcze kiedy odbędzie się premiera produkcji, lecz na pewno jest w dobrych rękach! Czy otrzymamy od Paramount równie bardzo wciągający dokument o Woodstocku ’99 od Netflixa? Miejmy nadzieję, że tak!

Tak wyglądał set The Chainsmokers z Lollapaloozy 2019 w Chicago!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →