News

Kiedyś to było! Przypominamy największe polskie imprezy EDM-owe (część 2.)

Powracamy z Waszą ulubioną serię! Na początku chciałbym powiedzieć, że materiałów odnośnie dawnych EDM-owych imprez na terenie Polski jest masa. Dzisiaj przychodzę do Was z kolejnymi trzema imprezami, które zapisały się na naszej rodzimej scenie eventowej wielkimi literami. Które z nich postanowiliśmy wspomnieć w tym epizodzie? Przekonajcie się sami!

Euforia Festival 2010

Na sam początek chcielibyśmy przypomnieć Wam o prawdopodobnie najlepszej odsłonie festiwalu Euforia w Boszkowie. Oczywiście mówimy tutaj o czasach przed zmianą wizerunkową i line-upową. To co teraz prezentują organizatorzy eventu koło Leszna jest muzycznie nowocześniejsze i w żadnym wypadku nie odstaje od dawniejszych edycji. Właśnie w tej chwili chcielibyśmy przypomnieć Wam co się działa tam prawie 13 lat temu!

Euforia Festival 2010 było dwudniowym wydarzeniem rozgrywającym się w połowie sierpnia na Plaży w Boszkowie. Wtedy niedaleko Leszna pojawiły się EDM-owe gwiazdy światowego formatu. W line-upie tegoż eventu znajdowały się takie osobistości jak: Max Vangeli, AN 21, Marcel Woods czy Olivier Lang. Headlinerami festiwalu zostali z kolei Richard Durand, który zagrał dla Polaków trzygodzinny set oraz Kaskade! Tak, dokładnie ten, który teraz wydaje hity jako Kx5 z deadmau5em. Bez wątpienia bez to jedna z największych imprez z serii Euforia. Czekamy na kolejne, wiekopomne edycje!

Tak prawie trzynaście lat temu prezentowała się Euforia!

Sensation White 2006

Historia festiwalu Sensation na terenie Polski jest stosunkowo krótka. Około pięć lat temu odbyła się reaktywacja naszej edycji, jednak był to tylko jednorazowy event. My chcielibyśmy się skupić na imprezie, która niedługo skończy już 17 lat. Mowa oczywiście o Sensation White 2006 czyli inauguracyjnej odsłonie, która miała miejsce dokładnie 28 października na Hali Stulecia we Wrocławiu. Jak wtedy prezentował się jej line-up?

Przeczytaj również: Kiedyś to było! Przypominamy największe polskie imprezy EDM-owe (część 1.)

Niektóre z festiwali EDM-owych w Europie mogły pozazdrościć tak mocnego zestawienia artystów. Wtedy w Polsce ponownie pojawiły się największe gwiazdy muzyki elektronicznej na Starym Kontynencie, a nawet na całym świecie. Wtedy bowiem w stolicy Dolnego Śląską zagrali m.in. zespół Above & Beyond, ATB, Marco V, Menno De Jong czy Angelo Mike. Wracając do roku 2018 względem line-upu również było przyzwoicie tylko był pewien problem. Nie był to już te autentycznie i nostalgiczne Sensation.

Pierwsze Sensation White we Wrocławiu to było coś!

Mayday 2007: New Euphoria

Na koniec impreza, przez którą żałuje, że w tym czasie nie byłem jeszcze pełnoletni. Mayday 2007 to bez wątpienia jedna z najważniejszych odsłon tegoż eventu w Polsce. Myślę, że najmocniejszym argumentem na potwierdzenie tego stwierdzenia będzie przypomnienie kto tak naprawdę pojawił się 10 listopada 2007 roku w katowickim Spodku. Pragnę tylko dodać, że impreza ta trwała aż 16 godzin (od 17:00 do 9:00)!

Na moim zdaniem najpotężniejszej względem line-upu edycji Mayday pojawili się: Menno De Jong, Carla Roca, Rank1, Alex M.O.R.P.H., MOGUAI, Hardy Hard, Giuseppe Ottaviani, Umek, Tocadisco, Chris Liebing, Sven Vath czy Westbam. Nie jest to oczywiście pełne zestawienie artystów, ale żeby w tym momencie zebrać taką śmietankę trzeba byłoby nieźle się napocić. Oczywiście, Mayday z 2007 to nie jedyna świetna edycja imprezy z tej serii. Nasza seria z dawnymi EDM-owymi imprezami na terenie Polski dopiero się rozkręca!

Materiału związanego z Mayday 2007 w Katowicach jest mnóstwo!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →