News
Gorgon City wracają w 2023. Słuchamy pierwszego singla zespołu w tym roku

Gorgon City wracają w 2023. Słuchamy pierwszego singla zespołu w tym roku

Gorgon City to duet, który już od ponad dekady pokazuje świetne oblicze house'u. Czy tak będzie również przy okazji najnowszego utworu? Sprawdzamy

Gorgon City meldują się w 2023

Gorgon City to brytyjski duet znany głównie fanom muzyki house. Ciężko twórców zaliczyć do bezpośredniej mainstreamowej topki. Mimo to artyści wydali w przeszłości sporo wielomilionowych hitów. Mowa chociażby o utworach Saving My Life, Imagination, Go All Night czy Real Life.

I chociaż producenci z Londynu nie są nad wyraz często widziani na scenach głównych, tak bez problemu można ich zaliczyć do czołówki w muzyce house. Twórcy świetnie to z resztą udowodnili w zeszłym roku grając chociażby w zamykającym się kultowym klubie Printworks, amerykańskim Cermak Hall czy na popularnym festiwalu Electric Zoo.

Twórcy z pewnością będą chcieli przedłużyć swoją dobrą passę na kolejny rok. Trzeba przyznać, że Gorgon City ma ku temu dobry powód. Mija bowiem ponad dekada od pojawienia się na scenie zespołu. Już teraz twórców czeka pierwszy test w tym roku.

Przeczytaj też: Nowe pokolenie muzyki house. Oto następcy Rogera Sancheza i Green Velvet

Gorgon City postanowiło bowiem zadebiutować w 2023 z singlem Rumblah. Jest to produkcja o zaskakującym charakterze. Artyści w przypadku najnowszego singla postanowili postawić bowiem na kombinację tech house’u z basową odmianą tego gatunku.

Spory nacisk położony został zatem na rytmikę oraz mocne uderzenia. Tych faktycznie nie brakuje. Utwór może nie jest hitem z krwi i kości. Osobiście uważam jednak, że kawałek świetnie uzupełni house’owe sety, szczególnie kiedy trzeba nieco agresywniejszych brzmień.

Najnowszego utworu Rumblah posłuchacie już teraz za pośrednictwem platformy YouTube. By nie przegapić innych newsów ze świata muzyki elektronicznej koniecznie zaobserwujcie nas na Facebooku.

Gorgon City – Rumblah
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →