News
Faithless remiksuje tytułowy utwór serialu “The Crown”

Faithless remiksuje tytułowy utwór serialu „The Crown”

Faithless melduje się z remiksem. Nie mówimy tu jednak o elektronicznym kawałku, a o nowej wersji tytułowego utworu z serialu The Crown.

Utwór z The Crown, ale w wersji Faithless

Remiksy to jeden z najpopularniejszych stylów wykorzystywanych przez producentów w nowych utworach. Każdego zawsze mocno ciekawi, jak będzie brzmiał utwór dobrze nam znany, tylko że w nowej wersji.

Zazwyczaj remiksy powstają na bazie oryginalnego utworu już tanecznego. Nie jest to jednak reguła, co dobitnie pokazuje zespół Faithless. Twórcy bowiem na tapet wzieli główny motyw z serialu The Crown. Filmowa produkcja opisuje życie angielskiej rodziny królewskiej, zatem legendarny brytyjski zespół zdaje się tutaj świetnie komponować.

Przeczytaj też: Wyniki Spotify Wrapped 2022. Jak radzą sobie Calvin Harris, Martin Garrix, SHM i Marshmello?

Za oryginalnym utworem stoi Hans Zimmer, który dał się poznać milionom fanów na całym świecie jako jeden z najlepszych producentów muzyki filmowej. Myślenie o jego utworach w kontekście remiksu jest zatem sporym wyzwaniem. Jak mówi jednak członkini FaithlessSister Bliss, sama melodia aż prosiła się o remiks:

Mogłam usłyszeć w mojej głowie, jak ten miks mógłby sprawdzać się wokół ikonicznych i dramatycznych smyczków Hansa Zimmera. Przekopałam się do skarbców i znalazłam mnóstwo dźwięków i sampli, które zachowaliśmy z lat 90., kiedy tworzyliśmy nasze albumy. Pomyślałam: „to jest naprawdę dobre”, więc załadowałam je do tego remiksu partytury Hansa Zimmera. (…) Chcieliśmy, żeby to było nienagannie Faithless, i żeby wykorzystało niektóre z bardzo oryginalnych dźwięków, które ja i Rollo stworzyliśmy razem.

W remiksie faktycznie słychać bardzo wyraźnie motywy muzyczne zeszłego stulecia. Wszystko, rozpoczynając od użytych dźwięków w melodii, na brzmieniu perkusji kończąc, od razu przywodzi na myśl lata 90. Sam remiks nie ma jednak formy typowego utworu.

Całość jest raczej nową odsłoną czołówki serialu. Kto wie, być może nowa wersja utworu zostanie wykorzystana w przyszłych odcinkach serialu. W końcu całość została opublikowana na kanale Netflix na platformie YouTube. By nie przegapić innych newsów ze świata muzyki elektronicznej, koniecznie zaobserwujcie nas na Facebooku.

The Crown Theme Song | OFFICIAL Faithless Remix | Netflix
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →