News
kx5

Duet Kx5 udostępnił singiel stworzony z zespołem SOFI TUKKER! Słuchamy „Sacrifice”

Do oficjalnej premiery debiutanckiego albumu Kx5 został mniej niż miesiąc. Całkiem niedawno za pośrednictwem miksu duetu dla BBC Radio 1 usłyszeliśmy kilka produkcji, które mają znaleźć się na finalnej wersji krążka. Jedną z nich było Sacrifice, które miało premierę kilka dni temu! Jak prezentuje się prawdopodobnie ostatni singiel przed wydaniem Kx5? Przekonajmy się!

Kx5 wydadzą album już za chwilę

Już niedługo będziemy świadkami premiery kolejnego pełnometrażowego wydania na scenie EDM-u. Za około miesiąc na ustach większości fanów muzyki elektronicznej będzie album duetu Kx5. deadmau5 i Kaskade przygotowali dla nas naprawdę wiele tracków, które swoimi brzmieniami przywołują złote lata gatunku czyli 2008-2013. Kilka dni temu światło dzienne ujrzał kolejny singiel dwójki producentów!

Najnowsze wydanie amerykańsko-kanadyjskiego duetu to wspólna produkcja z zespołem SOFI TUKKER. Ciekawy wydaje się być fakt, ze pierwsza wersja Sacrifice dostępna była już pod koniec 2020 roku. Wtedy nie była to jeszcze piosenka, przy której tworzyć mieli również Joel i Ryan. Po około dwóch latach o numerze znowu zrobiło się głośno kiedy to Kaskade ponownie zagrał go podczas występu w Red Rocks Amphitheatre!

Przeczytaj również: deadmau5 i Kaskade wystąpili w radiu BBC jako Kx5

Późniejsze teasery Kx5 i SOFI TUKKER były tylko potwierdzeniem, że Sacrifice będzie ich wspólnym numerem. Pierwotna odsłona utworu zakładała, że będzie to coś w rodzaju ballady, jednak wraz z dodaniem Joela i Ryana do projektu jego brzmienie się zmieniło! Teraz ich najnowszy kawałek można określić jako połączenie emocjonalnej ballady z techno czy mroczniejszej odsłony progressive. Myślę jednak, że w tym momencie potrzebujemy jakiegoś oficjalnego remiksu, który jeszcze bardziej uwydatni wokale Sophie.

Wygląda na to, że odbiór Sacrifice jest przytłaczająco pozytywny. Czy to właśnie na singiel w takim stylu czekali fani Kx5? Moim zdaniem jest to nieco niekonwencjonalne połączenie z uwagi na naprawdę nostalgiczne brzmienie wokali Sophie. Utwór ten brzmi naprawdę pięknie, jednak myślę, że cały projekt traci swój urok w momencie dropu. Sądzę, że piosenka ta potrzebuje odpowiedniego remiksu w klimatach progressive house lub po prostu wersji radiowej. Może brzmi to dość dziwnie, ale chcę, żeby Sacrifice poszło w stronę mainstreamu. Oficjalna wersja tracka reprezentuje naprawdę wysoki poziom, jednak to połączenie nie każdemu może podpasować.

Tak prezentuje się kolejny singiel z nadchodzącego albumu Kx5!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →