News

Tiësto zaprezentował remiks dla znanego serialu HBO

Moda na remiksowanie głównych motywów z seriali czy filmów jest w EDM-ie już od dawna. Pamiętacie elektroniczne wersje utworów ze Squid Game? Teraz w przemyśle pojawił się kolejny serial, który przysporzył sobie wielu fanów, którymi są także najsławniejsi DJ-e. Tym razem takowego zdania podjął się sam Tiësto! Jak prezentuje się jego najnowszy projekt? Przekonajcie się sami!

Tiësto podąża za trendem

Nie zawsze seriale były czymś co interesowało EDM-owych producentów. Od kilku lat możemy zaobserwować, że coraz więcej artystów bierze na warsztaty motywy z takich seriali jak np. Squid Game, Gra o tron czy ostatnio Biały Lotos. Powstała w 2021 roku produkcja to dzieło Mike’a White’a oraz ekipy HBO, która zdobyła już dwa Złote Globy oraz dziesięć statuetek Emmy!

Akcja serialu rozgrywa się na Hawajach oraz Sycylii, a jego bohaterami są goście ekskluzywnych kurortów. W tejże produkcji wystąpili m.in. Aubrey Plaza, Theo James czy Sydney Sweeney – młoda aktorka znana z roli w Euforii, gdzie grała u boku Zendayi. Wszystko rozchodzi się jednak o główny motyw muzyczny dzieła, które przygotował chilijsko-kanadyjski kompozytor Cristobal Tapie de Veer. Przygotowany przez niego soundtrack stał się inspiracją dla wielu znanych DJ-ów!

Przeczytaj również: MORTEN nie zapomniał o tym utworze! „Unforgettable” już dostępne

Swoje wersje motywu z Białego Lotosu wydali na świat m.in. Dimitri Vegas razem ze Stevem Aokim, duet SOFI TUKKER, a niedługo do tego grona dołączył projekt Bassjackers. Kilka dni temu remiks tejże produkcji zaprezentował nawet Tiësto! Holender po raz pierwszy zagrał ów projekt podczas imprezy New Year’s Week w Miami pod koniec 2022 roku. Jak widać na oficjalną premierę nie musieliśmy długo czekać. Jak Tijs wypada na tle innych EDM-owych twórców, którzy zajęli się tym utworem?

Muszę przyznać, że naprawdę przyzwoicie. Z wszystkich wyżej wymienionych artystów i zespołów to właśnie produkcja Tiësto jest najbardziej zmodyfikowana. Można w niej wychwycić brzmienia znane z wcześniejszych tego typu produkcji od Holendra. Z drugiej strony nadal nie jest to szczyt formy Tijsa. Remiks dla Białego Lotosu jest praktycznie w stu procentach podążeniem za trendem, który nadal jest obecny wśród EDM-owych producentów. Czy holenderska legenda planowała już wcześniej stworzenie takiego kawałka? Obstawiam, że nie, ale jeśli coś się sprzedaje to po prostu trzeba spróbować.

Posłuchaj remiksu Tiësto dla serialu Biały Lotos!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →