News
Disclosure

Discloure i Sam Smith znowu razem! Premiera szybciej, niż myślimy…

Z okazji dziesięciolecia hitu Latch przyszła pora na kolejny wspólny utwór Sama Smitha oraz Disclosure. Czego możemy się spodziewać?

Disclosure, ikony światowej sceny EDM

Mało który duet wśród artystów sceny elektronicznej może pochwalić się taką ilością zasług co Disclosure. Projekt zaczęty jako luźna inicjatywa dwóch braci, Guya oraz Howarda Lawrence’ów, przyniósł im liczbę odsłuchów liczoną w miliardach, a sama liczba współprac z największymi nazwiskami światowej czołówki stale się powiększa.

Przeczytaj także: Cztery numery z tym samym samplem wydane tego samego dnia. Czy to możliwe?

Wraz z ogromnymi liczbami towarzyszącymi ich muzyce bracia są również bardzo otwarci względem swoich fanów na portalach społecznościowych oraz między innymi na live streamach, gdzie w towarzystwie widzów pracują nad nowymi projektami czy tłumaczą, w jaki sposób zrobili dany kawałek. Jednym z tego typu utworów był Latch wyprodukowany wraz z Samem Smithem, który został stworzony w dość zaskakujących okolicznościach.

Disclosure – Latch feat. Sam Smith

10 lat Latch przypieczętowane kolejnym utworem

Wydając Latch 10 lat temu Disclosure na zawsze przypieczętowali swoją pozycję w rankingu najlepszych duetów na świecie. Historia stworzenia tego utworu jednak jest bardzo nietypowa. Duet zainteresowany dotychczasową współpracą z Samem postanowił się z nim spotkać, gdzie po kilkunastu minutach rozmowy ruszyli oni do studia.

Po trzech godzinach intensywnej pracy cały wokal był już nagrany, a główny zarys całego utworu, opierający się głównie na wokalu, był praktycznie skończony. W samym projekcie duet korzystał tylko i wyłącznie z podstawowych wtyczek progamu Logic X, co neguje tezę, jakoby do produkcji hitów potrzebne były drogie wtyczki.

Z okazji 10-lecia postanowili oni wydać wspólnie kolejny utwór, którego urywki możemy usłyszeć w relacjach na Twitterze duetu. Pomimo tego, że obecnie nie mamy jeszcze zbyt wielu konkretów dotyczących samego tytułu, już teraz wiemy, że artystom udało się odtworzyć klimat, który uczynił wszystkie ich inne współprace tak popularnymi i uwielbianymi przez lata. Najnowsza kooperacja Disclosure oraz Sama Smitha ukaże się już w przyszłym tygodniu. Aby jej nie przegapić, koniecznie obserwuj naszą stronę!

Sprawdź relacje dotyczące najnowszej współpracy duetu z Samem Smithem
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →