News
Diplo, David Guetta, ODESZA i Rüfüs Du Sol nominowani do nagród Grammy 2023

Diplo, David Guetta, ODESZA i Rüfüs Du Sol nominowani do nagród Grammy 2023

Ceremonia rozdań nagród Grammy to prawdopodobnie jeden z najważniejszych eventów, jeśli chodzi o przemysł muzyczny. Po raz pierwszy wręczono je w roku 1959, a teraz, po 63 latach, tradycja nadal jest podtrzymywana. Którzy producenci ze świata EDM-u zostali w tym roku nominowani do tej statuetki? W jakiej kategorii będą ze sobą konkurować? Sprawdźmy to!

EDM wśród nagród Grammy

Tak jak już wspomniałem, Grammy Awards to ceremonia, podczas której uczestniczyć powinien każdy liczący się w przemyśle muzycznym artysta. W ostatnich latach event ten stracił po części swoje dobre imię. Od nagrody całkowicie odwrócił się raper The Weeknd, który w szczytowym momencie swojej kariery nie dostał do niej nominacji w żadnej kategorii. Teraz jednak chcielibyśmy się skupić na roli muzyki elektronicznej w tym przedsięwzięciu.

Muzycy związani z muzyką EDM mogą ze sobą rywalizować głównie w kategoriach Dance/Electronic oraz Remixer. Chodzi tutaj o nagrody: Najlepszy utwór Dance/Electronic, Najlepszy album oraz Najlepszy remiks. Najbardziej uhonorowanym muzykiem w tych wszystkich kategoriach okazał się Skrillex, ponieważ zdobył w sumie aż 8 statuetek! Znanymi postaciami ze sfer nowoczesnej muzyki elektronicznej, które zdobyły nagrody Grammy, byli np. Zedd, duet The Chainsmokers, Flume czy Tiesto.

Przeczytaj również: Diplo, Afrojack, DJ Snake – jak klubowe gwiazdy radzą sobie w hip-hopie? [cz. 1]

Powoli zbliża się 65. ceremonia rozdania nagród Grammy. Odbędzie się ona 5 lutego 2023 roku w Crypto.com Arena w Los Angeles. Najwięcej nominacji w tym roku otrzymali Beyonce (9), Kendrick Lamar (8) oraz Adele i Brandi Charlie (7). W sferze EDM-u dwie nominacje otrzymali Diplo oraz zespół Rüfüs Du Sol.

Najlepszy utwór Dance/Electronic

BeyonceBreak My Soul
BonoboRosewood
David Guetta & Bebe RexhaI’m Good (Blue)
Diplo & MiguelDon’t Forget My Love
Kaytranada ft. H.E.R.Intimidated
Rüfüs Du SolOn My Knees

Najlepszy album Dance/Electronic

BeyonceRenaissance
Bonobo Fragments
Diplo Diplo
ODESZA The Last Goodbye
Rüfüs Du SolSurrender

Warto również wspomnieć o kategorii Najlepszy remiks, w której zostali nominowani Purple Disco Machine czy The Knocks. Myślę, że pretendentem do zdobycia statuetki za Najlepszy utwór Dance/Electronic jest David Guetta ze swoim megahitem I’m Good (Blue). Jednak statystyki w serwisach streamingowych to nie wszystko. Moim typem, jeśli chodzi o Najlepszy album, jest nie kto inny jak projekt ODESZA ze swoim niepowtarzalnym The Last Goodbye. Obawiam się jednak, że komercja pochłonie wcześniej wspomnianych artystów i przy Beyonce EDM nie będzie miał nic do gadania. To może być niestety smutna prawda…

Obejrzyj godzinny live z ogłoszenia nominacji nagród Grammy 2023!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →