News

David Guetta został wybrany producentem roku

Rok 2022 to już historia, jednak w pewnych sferach nadal jest o nim głośno. Mowa tutaj oczywiście o ceremoniach rozdań nagród czyli ostatnim Grammy czy BRIT Awards. David Guetta był częścią obu tych imprez, jednak to na brytyjskiej gali brał bierny, jak i czynny udział! O co tak naprawdę chodzi? Przekonajcie się sami!

David Guetta laureatem nagrody BRIT

Na samym początku warto wspomnieć trochę o samej nagrodzie. Nagrody BRIT rozdawane są oficjalnie od 1977 roku przez British Phonographic Industry. Gwiazdami, które najczęściej zdobywały jej statuetki to m.in. Robbie Williams, Adele czy zespół Coldplay. W tym roku najwięcej nominacji otrzymał Harry Styles, a wśród znanych postaci ze sfer muzyki elektronicznej pojawili się np. Calvin Harris, Fred again.. czy właśnie David Guetta!

David Guetta był tak naprawdę nominowany do tylko jednej nagrody BRIT w kategorii Międzynarodowy hit. Niestety jego I’m Good (Blue) przegrało z Break My Soul od Beyonce. W tym momencie na ratunek przyszedł Fatboy Slim, który wręczył nagrodę Producenta roku. Właśnie ten tytuł przypadł Francuzowi, lecz warto wspomnieć, że tutaj nie było mowy o nominacjach. Tą statuetkę mógł zdobyć praktycznie każdy „sound-engineer”. Wygląda na to, że starania 55-latka popłaciły i odkuł się po przegranej w DJ MAG Top 100 DJs!

Przeczytaj również: Nagrody Future House Music rozdane! Kto wygrał?

Francuz nie był oczywiście tylko biernym uczestnikiem gali rozdania nagród, ale również częścią spektaklu. W pewnym momencie pojawił się na scenie razem z Becky Hill, Ellą Henderson oraz Samem Ryderem, z którymi zaprezentował trzy swoje piosenki. W trakcie ceremonii zabrakło Bebe Rexhy, jednak show trwał dalej i I’m Good (Blue) zostało zaśpiewane w trochę innej wersji.

Na sam koniec chciałbym wspomnieć o innych nominowanych artystach ze sfer EDM-u. Fred again.. reprezentował EDM w kategoriach Album roku oraz Best Dance Act. Niestety, płyta Actual Life 3 przegrała z Harry’s House, która w ciągu ostatnich miesięcy nie miała sobie równych. Calvin Harris również poległ na polu bitwy, a największym zaskoczeniem okazała się być nominacja dla Lost Frequencies i jego piosenki Where Are You Now!

David Guetta odebrał swoją statuetkę na żywo!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →