News
David Guetta z kolejnym miliardem w zaledwie kilka miesięcy!

David Guetta z kolejnym miliardem w zaledwie kilka miesięcy!

David Guetta po raz kolejny przebił magiczną granicę miliarda odsłon. Jaki utwór tym razem zdobył to osiągnięcie? Ciężko mówić o zaskoczeniu

David Guetta z miliardowym standardem?

Ludzie mają różne hobby, niektórzy spełniają się sportowo, inni artystycznie a jeszcze inni lubią kolekcjonować przedmioty. Gromadzić można tak naprawdę wszystko, zazwyczaj są to monety, znaczki pocztowe czy jak kogoś stać to samochody. David Guetta jednak lubi najwyraźniej magazynować miliardy odsłon.

Ten francuski producent bowiem po raz kolejny przypisuje sobie na konto nowy kawałek z dziewiątką zer po jedynce. Niektórym może w tym momencie zapalić się lampka, przecież stosunkowo niedawno temu informowaliśmy was już o nowym miliardzie Guetty. Nie, nie ma tu żadnej pomyłki. Artysta po prostu znowu to zrobił.

Co ciekawe same osiągnięcie nawet nie powinno nas już specjalnie zaskakiwać. David bowiem jako jeden z najczęściej słuchanych twórców na Spotify powoli czyni odsłony mierzone nie w milionach, a miliardach nowym topowym standardem.

Tym razem w przeciwieństwie do jego poprzednich miliardowych utworów można zaobserwować w opiniach wyjątkowy zgrzyt. Utwór, który przebił tym razem tą magiczną granicę bowiem mocno polaryzuje społeczeństwo. Myślę, że nie będzie żadnym zaskoczeniem jeśli powiem, że chodzi o kawałek I’m Good (Blue) wydany wraz z Bebe Rexhą.

Przeczytaj też: Kolejny hit Davida Guetty przebił barierę miliarda wyświetleń na YouTube

Zbyt wielu krytyków muzycznych nie zostawiło na produkcji suchej nitki, bym ochoczo dołączył do tej grupy. Nie znaczy to jednak, że zamierzam tutaj chwalić oryginalność oraz wybitność samej produkcji. Ciężko byłoby mi po tym na siebie spojrzeć, a nie mam tylu koców by pozakrywać lustra.

Realia są takie, że utwór ten działa na patencie melodii zespołu Eiffel 65, a jak dobrze wiemy jest to melodia, która potrafi się „przykleić”. Produkcja nie jest wykonana źle, całość jest po prostu niezwykle płaska w odbiorze, przy okazji prezentując wręcz wzorcowe cechy utworu pożądanego przez stacje radiowe.

I tak naprawdę tutaj mamy powód sporej niechęci części osób do utworu. Ludzie nie mają problemu, że komuś podoba się inny rodzaj muzyki, nie chodzi o same brzmieniowe preferencje. O ile jednak poprzednie miliardowe produkcje Guetty broniły się swoją melodią i oryginalnością, tak tutaj utwór zdaje się zarabiać po prostu na gotowym patencie, i to w dodatku nie swoim.

I chociaż zabrzmi to niezwykle kontrastowo, należy Davidowi samego sukcesu serdecznie pogratulować. Niezależnie od tego czy lubi się I’m Good (Blue) czy nie, kawałek zyskując miliard odsłon momentalnie dokłada kolejną, pokaźną cegiełkę do rozwoju całej branży muzyki elektronicznej, a to wielki plus.
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →