News
David Guetta w TOP 5 najczęściej streamowanych artystów na Spotify. Skąd takie osiągnięcie?

David Guetta w TOP 5 najczęściej streamowanych artystów na Spotify. Skąd takie osiągnięcie?

David Guetta melduje się w czołówce najczęściej streamowanych artystów na Spotify. Które miejsce przypada DJ-owi?

David Guetta w czołówce Spotify

Muzyka elektroniczna od dawna nie gości już tylko w klubach. Jasne, nadal się znajdzie dla niej miejsce na parkietach. Mimo to można się cieszyć jednak, że EDM dociera coraz dalej w podboju światowej sceny brzmień.

Już od dłuższego czasu możemy cieszyć się utworami elektronicznymi nadawanymi w stacjach radiowych. Oczywiście prezentowane tam brzmienia mają inną, bardziej wygładzoną formę, co czyni radiową muzykę elektroniczną znacznie bardziej mainstreamową. Również i to zaczyna się powoli zmieniać, gdyż transmisje radiowe coraz częściej zaczynają sięgać po elektroniczne kawałki z pazurem.

Wszystko to sprawia, że EDM coraz to bardziej zyskuje na popularności i nic nie wskazuje, żeby miało się to w najbliższym czasie zmienić. Pokazuje to chociażby ostatni sukces Davida Guetty. Francuski DJ znalazł się bowiem w TOP 5 najczęściej streamowanych artystów na Spotify. Skąd taki wzrost popularności producenta?

Przeczytaj też: Poznaj electro house. Krok milowy w rozwoju EDM-u

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. W ostatnim czasie bowiem kariera Guetty składa się niemal z ciągłego pasma sukcesów. Potwierdza to chociażby pierwsza pozycja w zeszłorocznym zestawieniu DJ Mag Top 100 DJs. Nie można też zapominać o ostatnim wielkim hicie twórcy.

David Guetta niespełna miesiąc temu opublikował singiel I’m Good będący przeróbką klasyka Blue (Da Ba Dee) od Eiffel 65. Utwór Guetty od tego czasu zdążył zgromadzić ponad 300 milionów odsłon na platformach streamingowych.

Tłumaczy to zatem, że w ostatnich zestawieniach najczęściej streamowanych artystów na Spotify David Guetta zajmuje zacne 4. miejsce. Jasne, jest to pierwsze miejsce poza podium. Trzeba pamiętać jednak, że twórca przed sobą ma tak szeroko rozpoznawalnych artystów jak Justin Bieber, The Weeknd i Ed Sheeran. W samym zestawieniu Guetta wyprzedza chociażby Harry’ego Stylesa. Osiągnięcie David skomentował tak:

Czwarty najbardziej streamowany artysta na świecie na @spotify! Jako artyści muzyki tanecznej zbyt długo byliśmy underdogami. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, wywieramy wpływ! Żyję marzeniami, a to niesamowite wsparcie dla mojej muzyki, która jest całym moim życiem, znaczy dla mnie wiele. Dziękuję wam wszystkim.

Davidowi gratulujemy zdobytego osiągnięcia i mamy nadzieję, że to nie koniec takich wieści. By nie przegapić innych newsów ze świata muzyki elektronicznej, koniecznie zaobserwujcie nas na Facebooku.

David Guetta & Bebe Rexha – I’m Good (Blue)
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →