News
David Guetta

David Guetta, ARTBAT i Idris Elba. Niecodzienne połączenie, które zdaje egzamin

Ostatnie poczynania Davida Guetty sprawiają, że duża grupa sympatyków muzyki EDM stawia go jako aktualnie najpopularniejszego DJ-a na całym świecie. Imponujące statystyki I'm Good (Blue), współpraca z MORTENEM, a przede wszystkim ostanie solowe wydania sprawiają, że takie określenia w jego kierunku nie są bezpodstawne. Tym razem Francuz postanowił połączyć siły z wysokiej klasy aktorem i znanym ukraińskim duetem!

Brytyjsko-francusko-ukraińska przyjaźń

Pewnie wielu z Was wie, że kooperacja duetu ARTBAT i Davida Guetty, czyli najnowsze It’s Ours, nie jest ich pierwszym wspólnym projektem. Francuz już jakiś czas temu zwykł grywać tracki ukraińskiego zespołu, a w tym nawet niewydane kawałki. Mało tego, w lipcu tego roku trzej muzycy zagrali set b2b w jednym z najpopularniejszych hiszpańskich klubów – Hi Ibiza. Od pewnego momentu zacząłem obserwować ich poczynania i powiem szczerze – nie opuszczało mnie wrażenie, że zanosi się na coś naprawdę dużego.

Nie myliłem się! Od wczoraj na wszystkich platformach streamingowych dostępny jest wspólny utwór It’s Ours, którego wczesną wersję duet ARTBAT zaprezentował latem zeszłego roku. David Guetta też promował projekt podczas swoich setów jeszcze na długo przed premierą. Zrobił to np. podczas Creamfields 2021, MDLBEAST SOUNDSTORM 2021 oraz kilkukrotnie w ramach swojej trasy F*** Me I’m Famous! na Ibizie.

Przeczytaj również: Marshmello nareszcie publikuje wspólny numer z Juice WRLDem

Jak się okazuje, w projekt nie byli zamieszani tylko zespół ARTBAT i David Guetta, ale również Idris Elba – brytyjski aktor znany z takich produkcji jak Prawo ulicy, Gra o wszystko czy Legion Samobójców. Od pewnego czasu jest on związany ze sceną muzyczną, w szczególności z gatunkami elektronicznymi i hip-hopowymi. Jego solowe wydania, jak i sety możecie znaleźć na kanale Defected Records. Warto dodać, że jego najpopularniejszym elektronicznym numerem jest oczywiście Girl With a Bat, który na platformie Spotify zdobył prawie 10 milionów odtworzeń.

Wracając jednak do It’s Ours – co można o nim powiedzieć? To jeden z najdłużej wyczekiwanych tracków z gatunku elektroniki. Jest to pozytywne, a przede wszystkim niecodzienne połączenie, które jak najbardziej zdaje egzamin na płaszczyźnie brzmieniowej, jak i jakościowej. Tego tracka po prostu warto posłuchać ze względu na jego niecodzienny styl i nietuzinkową konstrukcję. Build-upy w tym projekcie to istna podróż w przestworza, co sprawia, że It’s Ours jest produkcją kipiącą klimatem. Wspomnę tylko, że do numeru powstał oficjalny teledysk w postaci visualizera, który dodaje jeszcze więcej i więcej vibe’u. Moim skromnym zdaniem jest to pretendent do tytułu utworu roku w kategorii melodic techno. Change my mind!

Takiego połączenia się nie spodziewaliśmy!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →