News
Powstał film o kobietach w branży EDM

Powstał film o kobietach w branży EDM

Powstał film poruszający temat, o którym nie mówi się za wiele. Mowa o kobietach w świecie EDM oraz o ich zmaganiach występujących na ścieżce kariery. Sprawdzamy szczegóły!

Kobiety w przemyśle EDM

Niewiele mamy kobiet w muzyce elektronicznej. Oczywiście jest to pojęcie względne. Liczby te bowiem robią się niewielkie, dopiero kiedy zestawimy je z liczbą mężczyzn w tym zawodzie. Bez problemu można określić, która z płci jest tą dominującą, jeśli chodzi o liczebność w branży elektronicznych brzmień.
Szkoda, że ta dysproporcja jest tak duża. Sam fakt może smucić, tym bardziej że produkcja muzyki oraz zawód DJ-a nie są zajęciami w sposób fizyczny faworyzujący jakąkolwiek płeć. Nie jest też tak, że kobiety są gorsze w tworzeniu muzyki. Mamy przecież w rankingach elektronicznych zestawień trochę artystek, które mają na swoim koncie mnóstwo udanych produkcji.

Mimo wszystko kobiet w tej branży nadal jest stosunkowo niewiele. Dlaczego? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Być może nadal część pracodawców już na starcie dyskredytuje kobiety ze względu na płeć. Jest to oczywiście absurdalne i chciałbym wierzyć, że jest inaczej (coś podpowiada mi jednak, że nadal czasem zdarzają się takie sytuacje).

Przeczytaj też: Monstercat wchodzi na nowy rynek współpracą z F1 

Odpowiedzi na pytania czemu kobiet jest tak mało w branży EDM powinno szukać się u źródła, czyli samych kobiet z branży EDM. Na ten pomysł zapewne wpadli twórcy filmu UNDERPLAYED, gdyż to właśnie jego fabuła przedstawiać ma życie kobiet z branży muzyki elektronicznej.

Sama filmowa produkcja wzbogacona jest wypowiedziami świetnie znanych nam DJ-ek. W UNDERPLAYED trochę o swojej karierze opowiedziały NERVO, Nightwave, Rezz, Sherelle,TOKiMONSTA, Tygapaw oraz Alison Wonderland. Nie można zatem narzekać na brak kontentu.

Sam film UNDERPLAYED obejrzycie na stronie Crave Canada. Cieszymy się z faktu, że powstają filmy o EDM i że nie boją się dotykać one problemów, które zdają się stać w cieniu wielkich festiwali, laserów i fajerwerków. By nie przegapić innych newsów ze świata muzyki elektronicznej, zajrzyjcie też na naszego Facebooka.

Nervo at Tomorrowland 2022
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →