News

David Guetta, Anne-Marie i lata 90.? Jak brzmi odświeżony hit Haddaway?

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego I'm Good (Blue) zdobyło tak wielką popularność? Od kilku lat można w EDM-ie zaobserwować modę na nostalgiczne brzmienia. Track Francuza z Bebe Rexhą posiada w sobie sample z elektronicznego hitu z 1998 roku. Podobnie jest w przypadku najnowszego numery, który David Guetta stworzył razem z Coi Leray i Anne-Marie. Jak brzmi Baby Don’t Hurt Me? Sprawdźcie sami!

David Guetta i pogoń za podium Billboard

Pod koniec sierpnia zeszłego roku otrzymaliśmy od Davida Guetty numer I’m Good (Blue). Wtedy nie sądziliśmy jeszcze, że będzie to jeden z największych hitów w jego karierze. Popularność kawałka przerosła oczekiwania wielu krytyków muzycznych, jak i samego Francuza, który otrzymał za ów produkcję około dwadzieścia platynowych wyróżnień. Co było przepisem na ogólnoświatowy sukces? Czy był to chwytliwy i łatwy tekst, a może znany z przeszłości sampel?

Nie jest to do końca jasne, ale teraz wiemy, że David Guetta powtórzył takowy zabieg. Już dzisiaj na platformach streamingowych pojawił się utwór pt. Baby Don’t Hurt Me. Tytuł jakby znany prawda? Wszystko składa się w jedną spójną całość, bo tym razem Francuz zsamplował hit lat 90., a dokładniej What Is Love? od Haddaway. Czy 55-latek kolejny raz celuje w statystyki, wyróżnienia i słuchaczy mainstreamu?

Przeczytaj również: Prezent na Wielkanoc, czyli wielkie ogłoszenia Sunrise Festival 2023

Dokładnie tak, lecz kolejny raz wychodzi mu to całkiem udolnie. Jest to taki sam zabieg jak w przypadku I’m Good (Blue). Unowocześnienie imprezowego hitu z przeszłości, przygotowanie odpowiedniego i przede wszystkim łatwego tekstu oraz zaproszenie znanych wokalistek – czy tak w tych czasach wygląda przepis na murowany hit? Obawiam się, że (niestety) tak. Szkoda, że coraz więcej artystów skłania się w kierunku odkopywania przebojów niż tworzenia własnych oryginalnych melodii.

Patrząc na tak rozwijającą się muzykę elektroniczną boli serce, jednak trzeba przyznać jedno. David Guetta doskonale wie, co robi i nazwanie Baby Don’t Hurt Me hitem będzie tylko kwestią czasu. Myślę jednak, że dzisiejsza premiera Francuza nie powtórzy sukcesu I’m Good (Blue) aż w takim stopniu. 55-latek zdecydowanie za szybko wziął na warsztat kolejną nostalgiczną melodię i obawiam się, że niezbyt mu się to opłaci. Przekonamy się o tym już wkrótce!

Czy Baby Don’t Hurt Me powtórzy sukces I’m Good (Blue)?
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →