News
90% młodych ludzi uważa, że clubbing poprawia ich zdrowie psychiczne

90% młodych ludzi uważa, że clubbing poprawia ich zdrowie psychiczne

Chodzenie do klubów na imprezy i koncerty poprawia samopoczucie i zdrowie psychiczne? Według badań przeprowadzonych przez jeden z klubów nocnych tak właśnie jest! Dowiedz się więcej!

Gdy ci smutno, gdy ci źle…

… idź do klubu, zabaw się.

Na radzenie sobie z własnymi problemami i poprawą swojego zdrowia psychicznego każdy z nas ma własne sposoby. Dla jednych jest to uprawianie sportu, dla innych gorące kąpiele, medytacja lub kontakt z naturą, ale nic z tych rzeczy nie pomaga młodym tak jak… clubbing.

Brytyjski klub Motion, w którym do końca 2022 roku wystąpią m.in. Paula Temple, Eats Everything, Dimension lub pokaźna reprezentacja Anjunadeep, przeprowadził badanie społeczne na temat zdrowia psychicznego. Według wyników 90% młodych ludzi uważa, że clubbing pomaga im łączyć się z ludźmi i poprawia ich samopoczucie psychiczne.

Przeczytaj również: Muzyka niezbędna dla dobrego zdrowia psychicznego? Wyniki badań mówią same za siebie

I powiedzmy sobie szczerze, ma to sens. Rzadko widuje się w klubach, na rave’ach i festiwal osoby bez uśmiechu na twarzy lub we łzach (łzy szczęścia się nie liczą). Podczas wydarzeń muzycznych zatracamy się w ulubionych dźwiękach i ostatnie, o czym myślimy to otaczające nas problemy i wszechobecny ludzki smutek.

Klub Motion jest w trakcie realizacji kampanii Keep Bristol Moving mającej na celu pomóc ludziom ponownie połączyć się po pandemii i zaoferować rytuał przejścia do sceny życia nocnego. Ludzie stojący za sukcesem klubu zdają sobie sprawę z tego, że przez pandemię wiele młodych osób przegapiło płynny okres przejścia z małolata do pełnoprawnego brytyjskiego klubowicza.

Przy tak ogromnej liczbie studentów uznających wychodzenia z domu za znaczące dla ich dobrostanu psychicznego chcemy mieć pewność, że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby nikogo nie ominęło nocne życie w Bristolu (i nie tylko)

– Travis Derrick, klub Motion.

A jak jest u was? Clubbing zajmuje jedno z pierwszych miejsc, jeżeli chcecie zrobić dobrze swojemu zdrowiu psychicznemu? Jeżeli tak, sprawdźcie, jakie klubowe imprezy czekają Was w najbliższych miesiącach.
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →