News
Była gwiazda Spinnin' Records wyprodukowała najnowszy singiel Malika Montany

Była gwiazda Spinnin’ Records wyprodukowała najnowszy singiel Malika Montany

Holenderska scena rapowa bez wątpienia należy do jednej z mocniejszych w Europie. Tam przecierał szlaki nasz rodak Mr. Polska, o którym jakiś czas temu pisaliśmy w ramach jego hardcore'owego wydania. Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Wam postać, która swego czasu pojawiała się w wielkiej wytwórni, a mianowicie Spinnin' Records. Mowa tutaj oczywiście o Trobim, który kilka lat temu porzucił EDM na rzecz gatunków hip-hop oraz rap, a teraz tworzy dla Malika Montany. Sprawdźmy, co u niego słychać!

Kim jest Trobi i jak stał się popularny?

Trobi to pochodzący z Holandii DJ i producent, który zasłynął ze swojego wielkiego talentu w wieku zaledwie 16 lat. Właśnie wtedy został zakontraktowany przez Spinnin’ Records, gdzie wydał swoje debiutanckie In The Studio. Singiel ten okazał się praktycznie idealnym startem w świetlaną przyszłość. Młody muzyk utrzymywał się przez dłuższy czas w holenderskim labelu.

Podczas swojej przygody w Spinnin’ współpracował z takimi gwiazdami jak Vorwerk, duet Afro Bros czy KURA. W sumie wydał tam piętnaście swoich oryginalnych produkcji, z czego najpopularniejsza z nich zyskała prawie dwa i pół miliona wyświetleń na YouTube. W wieku 19 lat odszedł z holenderskiej wytwórni, by zająć się niezależnymi wydaniami. Trobi nie tylko zmienił pracodawcę, ale również gatunek muzyki, którą produkował.

Przeczytaj również: The Chainsmokers usunęli Kanye z platform streamingowych! Dlaczego?

Młody producent z Holandii pod wpływem kolegów z branży oraz zamówień z innej sceny muzycznej postanowił się przenieść w rapowe sfery. Aktualnie jest jednym z najbardziej znanych holenderskich twórców bitów. Jego klientami byli np. Ronnie Flex, Sevn Alias, Lijpe czy Mula B. Wychodzi jednak na to, że Trobi nigdy nie zapomniał o EDM-ie, ponieważ parę razy pojawiał się w radiu SLAM, gdzie dało się od niego usłyszeć house’owe brzmienia. Ostatnimi czasy Holender znalazł jednak nowego współpracownika, który jest przedstawicielem polskiej sceny rapowej.

W takim stylu Trobi zadebiutował w Spinnin’ Records!

Jak zmienił się Trobi i jak doszło do współpracy z polską sceną?

Trzeba sobie powiedzieć jedno, Mr. Polska to jeden z najbardziej wpływowych raperów na scenie holenderskiej. W czasie swoich wydań na tamtejszym rynku poznał wielu producentów, a w tym Boaza van de Beatz czy oczywiście Trobiego. Dominik nigdy wcześniej nie stworzył z nim wspólnego utworu, lecz zrobił to nie kto inny jak Malik Montana. Po raz pierwszy stało się to w ramach wydania numeru o tytule Sukcesu Cena.

Teraz chcielibyśmy się skupić na najnowszym wydaniu Malika, czyli Kosi Kosi, które przygotował razem z kumplem z ekipy GM2LKaziorem. Produkcją bitu zajął się nie kto inny jak Trobi. Nie jesteśmy stroną o muzyce rap ani nie zmieniany branży, ale jest to bardzo ciekawy przykład tego, że crossovery, o które nikt nie pytał, wychodzą naprawdę dobrze. Tak jest w przypadku tegoż kawałka, ponieważ Holender spisał się na szóstkę!

Przemiany w życiu to rzecz powszechna, a taką właśnie przeszedł Trobi. Stety lub niestety, został EDM na rzecz muzyki hip-hop i rap, z której czerpie teraz wielkie korzyści, a przede wszystkim kocha to, co robi. Kto by pomyślał, że jego współpraca z polską sceną rapową tak się rozwinie? Może zostanie jednym z głównych producentów polskich piosenek rapowych? Może chociaż na moment powróci do muzyki elektronicznej, kto wie?

Tak prezentuje się najnowsza produkcja Trobiego, czyli bit dla Malika Montany!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →