News
Dimitri Vegas & Like Mike, Timmy Trumpet i Brennan Heart na jednym numerze

Dimitri Vegas & Like Mike, Timmy Trumpet i Brennan Heart na jednym numerze

Jak zrobić festiwalowy banger zbyt się nie wysilając. Na tutorial zapraszają Dimitri Vegas, Like Mike, Timmy Trumpet i Brennan Heart, czyli niezbyt ambitny produkcyjnie w ostatnim czasie kwartet.

Zagubione muzycznie gwiazdy EDM

Aktualnie myślę, że w Polsce mamy więcej przeciwników niż zwolenników Dimitri Vegasa, Like Mike’a i Timmy Trumpeta, co przede wszystkim argumentują ich muzyczne dekonania, lub jak dla wielu, ich brak. Temat ostatniego wywołanego do tablicy, Brennana Hearta przemilczę, ponieważ nie posiadam zbyt dużej wiedzy o jego osobie.

Nie zamierzam się gryźć w język i przyznam się, że osobiście należę do polskiej miejszości i nie mam nic przeciwko żadnemu z wymienionych producentów. Ba, Timmy’ego to jestem fanem, ponieważ chaos jaki wprowadza on na scene jest tym, czego większość DJ-ów nie robi, a powinna. Jego nowe, edmowo-hardstyle’owe ja bardzo do mnie przemawia, a set na Sunrise Festival 2018 był moim ulubionym.

Sprawdź także: Tomorrowland, Dimitri Vegas & Like Mike i odkrycie Lost Frequencies. Kim jest Nick Royaards?

Na braci Vegas patrzę troszeczkę pod innym, sensowniejszym, kątem niż większość Polaków. Bardziej określam ich mianem performerów, niż producentów. Smykałkę do tworzenia zasięgowych hitów mają, w erze big roomu byli mocnym nazwiskiem, teraz ich poczynania w studio pozostawiają wiele do życzenia.

Timmy Trumpet też moim zdaniem zagubił się muzycznie, a ich nowy wspólny numer, mimo, że się sprawdzający na festiwalowych scenach, jest tego potwierdzeniem.

Dimitri Vegas & Like Mike na żywo z Tomorrowland 2022

Dimitri Vegas & Like Mike i Timmy Trumpet w muzycznym labiryncie

Zarówno belgijscy bracia jak i australijski producent zachowują się wydawniczo w ostatnich latach bardzo podobnie. Timmy Trumpet kompletnie nie ma swojego stylu i próbuje posiłkować się innymi producentami wydając tu slap house, tam harstyle i rawstyle, jeszcze gdzieś indziej jakieś big room techno, bez jakiejkowiel autentyczności.

To samo mogę powiedzieć o Dimitri Vegasie i Like Mike, ale oni mają w tym swoim skakaniu z kwiatka na kwiatek jasno określony cel. Z każdym numerem celują aby zażarł on na festiwalach, a nie był kolejnym trackiem na twojej playliście. I jeżeli patrzeć na ich dyskografię w ten sposób to robią to lepiej niż ktokowiek inny. The Age of Love 2022 – big room techno banger, Blink 2022 – big roomowa petarda.

Ich najnowsze połączenie, Sweet Caroline, to kolejny klasyk w dorobku – stary numer, chwytliwa melodia i zrobienie z niego jakiegoś EDM-u. Tym razem padło na hardstyle i historia zatoczy koło; będzie hejt po premierze, ale podczas sezonu festiwalowego się sprawdził.

Dimitri Vegas & Like Mike, Timmy Trumpet, Brennann Heart – Sweet Caroline, posłuchaj
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →