News

ATB wraca po dłuższej przerwie! Jak brzmi utwór „Highs And Lows”?

Całkiem niedawno Andre Tanneberger skończył pół wieku. W czasie swojej kariery zdążył wyprodukować ponad 10 albumów, a jego karierę zdefiniowały takie hity jak 9 PM (Till I Come) czy You're Not Alone. Kilka dni temu byliśmy świadkami jego pierwszego po dłuższej przerwie wydania pt. Highs And Lows. Jak brzmi ów numer i czy spełni on oczekiwania fanów Niemca? Sprawdźmy to!

Jak brzmi ATB w 2023 roku?

Całkiem niedawno swoje 50-urodziny obchodził ATB. Ten niemiecki DJ i producent funkcjonuje na scenie od 1998 roku, a w czasie swojej kariery zaprezentował nam hity, które do dzisiaj są tak naprawdę uniwersalne. Do grupy jego największych przebojów należą oczywiscie 9 PM (Till I Come), Ecstasy czy Could You Believe. Nie można oczywiście zapomnieć, że jego najpopularniejsze utworu znajdowały się na takich albumach jak debiutanckie Movin’ Melodies czy No Silence!

Andre nieprzerwanie od 2003 roku pojawia się w rankingu DJ MAG Top 100 DJs. Swój peak osiągnął w 2005, gdzie pojawił się na 9 miejscu obok Carla Coxa czy Paula Oakenfolda. Jak kariera Niemca wygląda teraz? Jego ostatnie LP pt. neXt pojawiło się w kwietniu 2017, a na przestrzeni ostatnich kilku lat pracował m.in. z Markusem Schulzem, Topiciem czy Andrew Rayelem. Jak jednak prezentuje się jego pierwszy numer w 2023? Czy Highs And Lows pasuje do dyskografii ATB?

Przeczytaj również: David Guetta nagrał numer z twórcą kontrowersyjnego hitu

W produkcji jego najnowszego utworu udział wziął projekt York z Torstenem Stenzlem na przedzie oraz z niemiecko-antiguańską wokalistą – Au/Rą. Jest to pierwszy singiel ATB od ponad roku nieobecności i muszę szczerze przyznać, ze brzmienie Niemca ewoluowało! Track Highs And Lows ma tak naprawdę bardzo mało wspólnego z jego największymi przebojami, jednak o dziwo robi on robotę! Zagorzali fani Andre mogą być nieco niezadowoleni, lecz czasy się zmieniły i brzmienia legend elektroniki również!

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że Highs And Lows bardziej pasuje do przedstawionego w lipcu 2021 roku alter-ego Niemca – EANOHA. Utwór ma charakter mainstreamowy, jednak w jakimś stopniu sample w nim zawarte można przypisać do progressive house’u. Czy ATB nadal będzie celował w generyczne elektroniczne brzmienia? Może w nadchodzących miesiącach dostaniemy kolejny track pokroju Your Love (9 PM)? Czekamy na rozwój wydarzeń i oczywiście kibicujemy!

Tak brzmi pierwszy utwór ATB w 2023 roku!atb

Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →