News
AI przejmie rynek? Oto melodic techno wygenerowane przez sztuczną inteligencję

AI przejmie rynek? Oto melodic techno wygenerowane przez sztuczną inteligencję

Czyżby producenci na całym świecie powinni czuć się zagrożeni? Coraz lepiej brzmią utwory generowane przez AI. Sprawdźcie sami!

Muzyka komputerowa

Rozwój zdaje się nieuniknionym elementem leżącym w samym istnieniu człowieka. Od zarania dziejów ludzie dążyli do nieustannego progresowania swojej cywilizacji. Teraz mamy okazję żyć w czasach, gdy zmiany te są widoczne, lecz nie na przestrzeni stuleci, a lat.

Poczuć oddech rozwoju na karku mogli niedawno programiści. Mowa oczywiście o popularnym w ostatnim czasie Chat GPT, który potrafi napisać podstawowe kody. Wiadomo jednak, że innowacje tego rodzaju nie będą zatrzymywały się tylko na jednej płaszczyźnie.

Przeczytaj też: To nie koniec remake’ów! Nową wersję hitowego utworu zaprezentowali Dubdogz

Kolejną grupą osób, którzy mogą mieć powody do obawy są producenci muzyczni. Coraz bardziej rozwijają się bowiem projekty AI typu Google MusicLM. Jest to sztuczna inteligencja generująca na podstawie opisu, wybraną muzykę. Podczas testów strona poproszona została o wygenerowanie brzmienie o opisie:

Główna ścieżka dźwiękowa gry zręcznościowej. Ma szybkie tempo i rytm, z chwytliwym riffem gitary elektrycznej. Muzyka jest powtarzalna i łatwa do zapamiętania, ale zawiera nieoczekiwane dźwięki, takie jak uderzenia cymbałów lub bębnów.

Utwór, który został wygenerowany można zaklasyfikować jako melodic techno. Jest on jednak zaskakująco dobrze zrobiony. Jeżeli ktoś spodziewał się utworu podobnego do gier arkadowych sprzed kilkunastu lat, to może się mocno zaskoczyć.

Ciężko bowiem byłoby ocenić, kto stworzył przytoczony utwór bez posiadania wiedzy o genezie jego powstania wcześniej. Jeżeli branża sztucznej inteligencji nadal będzie rozwijać się w takim tempie, to w niedalekiej przyszłości największy argument przeciwników muzyki elektronicznej się sprawdzi i faktycznie będzie to muzyka komputerowa. A teraz, Lil Google Ai – scena jest Twoja!

AI generated melodic techno | Google’s MusicLM
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →